دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه ایران مطرح کرد: تلاش برای ارتقاء آموزش عمومی و مصون سازی سیستم

 | تاریخ ارسال: 1400/8/15 | 
تلاش برای ارتقاء آموزش عمومی و مصون سازی سیستم
رئیس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه ایران مطرح کرد:
تلاش برای ارتقاء آموزش عمومی و مصون سازی سیستم
رئیس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: تمام تلاش خود را برای ارتقاء سطح آموزش عمومی و مصون سازی سیستم به کار خواهیم گرفت.
دکتر غلامرضا معصومی؛ رئیس اداره پدافند دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران از لحاظ جمعیت تحت پوشش، بزرگترین شبکه بهداشت درمان در کشور محسوب می شود؛ لذا با توجه به حیاتی بودن موضوع، اقدامات ما هم در حوزه پدافند خاص تر است.
وی با بیان اینکه حوزه پدافند غیر عامل هم تحت تاثیر بحران کرونا و مسائل اقتصادی قرار دارد، افزود: با هماهنگی مراکز تابعه تمام تلاش ما این است تا از منابع موجود بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
معصومی گفت: ۳۵۰ مرکز اعم از خانه های بهداشت، پایگاه های اورژانس، بیمارستان، دانشکده ، خوابگاه و ... تحت پوشش اداره پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند که سازماندهی آنها ملزم به برنامه ریزی مناسب است.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدام زیر بنایی دانشگاه علوم پزشکی ایران در این حوزه، اجرای پروژه آموزشی، درمانی و پژوهشی و ارائه برنامه های عملیاتی با محوریت ارزیابی خطر و با همکاری سازمان پدافند غیر عامل کشور است.
رئیس اداره پدافند دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تشکیل چهار کارگروه اصلی پدافند ( سایبری ، بیولوژیک، هسته ای و شیمیایی)، گفت: مهمترین استراتژی ما، ارائه مباحث آموزشی، تولید محتوا و برگزاری وبینارهای تخصصی با استفاده از فضای مجازی بوده که هم با صرفه تر و هم قابل دسترس تر است. همچنین با توجه به قرار گیری سازمان انرژی اتمی در منطقه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی ایران، بحث هسته ای را با جدیت پیگیری می کنیم.
معصومی  با تاکید بر مباحث آموزشی و ارزیابی خطر، افزود: به منظور گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل و  فرهنگ سازی در این حوزه،  مطالب متنوع آموزشی را در سایت دانشگاه بارگزاری کردیم. همچنین برگزاری مسابقه آموزشی ، اجرای مانور عملیاتی با همکاری شبکه بهداشت و درمان رباط کریم، ارائه بنرها و‌استندها با موضوع پدافند، تشکیل نشستهای تخصصی و برگزاری وبینار ملی با موضوع چالش های بحث درمان از دیدگاه پدافند، از مهمترین اقدامات انجام شده به مناسبت این هفته بود.
رییس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود به کارشکنی برخی افراد برای کاهش توان عملیاتی و انگیزه سازمانی اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی افراد در جامعه به جای همدلی ، باعث ایجاد مشکل می شوند، برای نمونه در همین بحران کرونا عدم برنامه ریزی مناسب برای مقابله از همان ابتدای شروع اپیدمی باعث ایجاد چالش های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیستی شد.
‌وی در پایان با بیان اینکه پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه برای مصون سازی سیستم است، یادآور شد: بحث مصون سازی، هدف مهم حوزه پدافند غیر عامل است که باید علاوه بر توجه ویژه به این مبحث، با همیاری و  دور از ساده پنداشتن از محیط پیرامون خود بیشتر محافظت کنیم و با ارتقا سطح آموزش در جامعه جلوی نا امنی ها را بگیریم.
پایان گفتگو//
مرضیه ره نورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 342 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر