دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

تجهیز بیمارستان ملارد، نیازمند ۶۰ میلیارد اعتبار/ مردم شهریار یک سال دیگر منتظر بیمارستان باشند

 | تاریخ ارسال: 1400/8/15 | 
تجهیز بیمارستان ملارد، نیازمند ۶۰ میلیارد اعتبار/ مردم شهریار یک سال دیگر منتظر بیمارستان باشند
تجهیز بیمارستان ملارد، نیازمند ۶۰ میلیارد اعتبار/ مردم شهریار یک سال دیگر منتظر بیمارستان باشند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به نیاز بیش از ۶۰ میلیارد تومانی بیمارستان شهدای سلامت ملارد جهت تکمیل و تجهیز تا ۲ ماه آینده، گفت: پروژه بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی شهریار نیز با پیشرفت ۸۵ درصدی تا تیرماه سال آینده جهت تجهیز تحویل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حوزه شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد امروز با جمعیتی در حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، به عنوان یکی از محروم‌ترین نقاط در حوزه سرانه درمانی شناخته می‌شود.
سرانه کشوری تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر، ۲.۲ تخت بیمارستانی است که این آمار در غرب استان تهران کمتر از ۰.۵ تخت بیمارستانی است و بار درمانی این شهرستان‌ها تا به حدی بر دوش بیمارستان‌های شهریار و پایتخت است.
نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تهران در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان‌های شهریار و ملارد اظهار کرد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ملارد پس از تحویل امروز ۸۵ درصد فرآیند تجهیز خود را سپری کرده و اگر منابع اعتباری ۱۵ درصد باقیمانده تامین شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به تاکید استاندار تهران مبنی بر تسریع در بهره‌برداری بیمارستان شهدای سلامت ملارد افزود: برای تکمیل تجهیز این بیمارستان یک اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی و یک اعتبار بیش از ۳۰ میلیاردی برای تجهیزات هیات امنایی توسط وزارت بهداشت لازم است که در صورت تامین تا حدود ۲ ماه آینده این بیمارستان تکمیل خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به بازدید از بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار، بیان کرد: کلینیک تخصصی این بیمارستان پیشرفت مطلوبی داشته و آماده تجهیز است.
توکلی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی بیمارستان امام خمینی(ره)، گفت: در خصوص قسمت بیمارستانی نیز طبق برنامه زمان‌بندی، فاز پایانی احداث بنای فیزیکی طی یک بازه ۸ تا ۱۰ ماه تا تیرماه سال آینده دیده شده تا پس از آن جهت تجهیز تحویل شد.
به گزارش فارس، بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهدای سلامت ملارد به عنوان اولین بیمارستان این شهرستان، از فرودین ماه جهت تجهیز به دانشگاه علوم پزشکی ایران تحویل داده شد و برنجی فرماندار این شهرستان نیز در ابتدای شهریورماه با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی تجهیز، از راه‌اندازی آن تا پایان شهریور ماه خبر داده بود.
در خصوص بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی امام‌خمینی شهرستان شهریار نیز که با قدمت ۳۰ ساله به عنوان یکی از طولانی‌ترین پروژه‌های تاریخ جمهوری اسلامی شناخته می‌شود، طاهری فرماندار شهریار ابتدای شهریورماه جاری با اشاره به پیشرفت ۹۶ درصدی پروژه بیمارستان، از تامین اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای تکمیل این بیمارستان خبر داده بود.
پایان خبر//


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 498 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر