دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

راز موفقیت دانشجوی برتر دانشگاه ایران در آزمون جامع علوم پایه

 | تاریخ ارسال: 1400/8/19 | 
راز موفقیت دانشجوی برتر دانشگاه ایران در آزمون جامع علوم پایه
راز موفقیت دانشجوی برتر دانشگاه ایران در آزمون جامع علوم پایه
محدثه جعفری؛ دانشجوی ترم ۶ رشته پزشکی در آزمون جامع علوم پایه پزشکی شهریور ۱۴۰۰،  نمره ۱۷۵ و رتبه ۱۰ را از بین  ۵۳۴۹ داوطلب شرکت کننده کسب کرده است. او در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی به تشریح موفقیت خود در این آزمون پرداخت.
چه دلایلی باعث شد تا این رتبه را کسب کنید؟
به طور یقین اگر چیزی مطلوب و دلخواه انسان باشد، تمام سعی خود را در به دست آوردن آن انجام می دهد و از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند. علاقه من به رشته پزشکی سبب شد پس از قبولی در دانشگاه از همان ابتدا سعی خود را درباره هر موضوعی به کار گیرم  و با توجه به اهمیت رشته یک برداشت کلی داشته باشم و از هر موضوعی یک مفهوم می ساختم؛ به طوری که بتوانم بین دانسته های قبلی خود با دانش جدید ارتباط  منطقی برقرار کنم.
برقراری ارتباط منطقی بین دروس و مفاهیم به خصوص در ترم های آخر علوم پایه خیلی کمک کرد که با یک پایه به نسبت خوب وارد مقطع جدیدی از دوره پزشکی شوم. نکته دیگر اینکه هیچ موضوعی را برای خودم مبهم نمی گذاشتم و سعی داشتم پاسخ پرسش هایم را حتما پیدا کنم.
همچنین پرسش وپاسخ هایی که با همکلاسی هایم داشتیم نیز یکی دیگر از عوامل موثر در شکل گیری یک درک واضح از مطلب بود چرا که از دیدگاه های مختلف مطلب مد نظر مورد بررسی قرار می‌گرفت.
چه برنامه هایی برای ادامه مسیر دارید؟
برای ادامه مسیر نیز سعی می کنم همچنان رویه گذشته را داشته باشم با این تفاوت که فعالیت های پژوهشی را بیش از پیش پیگیری کنم.
نظر شما در مورد فناوری و کارآفرینی چیست و آیا خود شما در این زمینه فعالیتی داشتید؟
تاکنون فعالیت عملی در این حوزه نداشتم، ولی به طور یقین فردی که در این زمینه فعالیتی دارد زمان زیادی را در کسب دانش، مهارت و آگاهی صرف کرده است.
 از اینکه در دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدید، چه احساسی دارید و نظر خود را درخصوص جایگاه علمی این دانشگاه بیان کنید؟
دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از دانشگاه های برتر کشور محسوب می شود؛ به تبع پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های برتر برای هر فردی حس خوبی را به ارمغان می آورد.
چه توصیه ای برای افرادی که می خواهند در کنکور شرکت و رتبه خوب کسب کنند، دارید؟
توکل، تعهد، تلاش و استمرار؛ توشه های اصلی رسیدن به موفقیت هستند، تلاش برای رسیدن به هدف، لذت رسیدن به آن را چندین برابر می کند؛ تعهد در برابر هدف،  حس پایبندی و مسئولیت به همراه دارد و توکل در راس همه آنها قراردارد، در تاریکی مطلق کور سویی از انگیزه و امید را در دل انسان روشن نگه می دارد و می توان گفت علم بدون ایمان مثل سقوط آزاد است.
اگر مطلبی مد نظر دارید لطفا بیان کنید؟
طبیبان آینده در کسوت دانشجویان پزشکی امروز در تمامی دوران دانش آموختگی، خود را بر بالین بیمار تصور می کنند و به این درک رسیده اند که دادن چند نفس و یا حتی چند ضربان بیشتر به یک انسان نه تنها زندگی بخشی به یک فرد، بلکه انگیزه زندگی کردن به چندین خانواده می تواند باشد، چه خوب که این گونه در ایجاد لحظات خاطره انگیز همنوعان خود سهیم باشیم وهیچ چیز بیش از این مایه فخر و مباهات نیست که این اتفاق خوشایند با استعانت از خداوند به دست پزشکان متعهد و متخصص رخ دهد.
پایان گفت و گو//
مرضیه رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 870 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر