دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1400/12/29 | 
آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
آغاز طرح سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
نظارت بر مراکز درمانی با اجرای طرح سلامت نوروزی از سوی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به ابلاغ طرح سلامت نوروزی از سوی وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور گفت: امسال مصادف با ایام فرخنده شعبانیه و در آستانه فرارسیدن سال جدید، برنامه امداد نوروزی و بسته ارائه خدمات در نوروز از پنجشنبه بیست و ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ تا جهاردهم فروردین ۱۴۰۱ در همه مراکز درمانی اجرا می شود.
وی افزود: بسته خدمات نوروزی به تمامی مراکز درمانی، بهداشتی، بیمارستانها و اورژانس ها به خصوص مراکز دولتی ابلاغ شده و همه این مراکز در آماده باش صد در صدی برای ارائه انواع خدمات به هموطنان عزیز هستند.
توکلی با اشاره به اینکه ارائه خدمات مراکز درمانی مانند دیگر روزهای سال ادامه دارد، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن متخصصین مقیم در همه حوزه های درمانی و خدمات، بخش های ویژه شامل icu، NICU و PICU ، سایر خدمات حاکمیتی مثل دیالیز خدمات بیماران اورژانسی قلبی و عروقی یا بیماران کد ۲۴۷، همچنین بیماران مغزی که کد ۷۲۴ را شامل می شوند و اورژانس ۱۱۵ برای ارائه خدمات مطلوب و به موقع به مردم عزیز در آماده باش کامل به سر می برند.
وی در همین رابطه افزود: تعطیلات نوروز در دو مرحله پیش بینی شده و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه یا هر اتفاقی تخت های بیمارستانی همه ساماندهی شده‌اند و تمامی خدمات برای شرایط سخت بسیج شده است و کادر درمان و بهداشت به صورت کامل در ایام تعطیل در کنار مردم آماده خدمت رسانی هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه واکسیناسیون گسترده و قابل قبولی با حمایت وزارت بهداشت انجام شده، تصریح کرد: در خصوص بیماری کرونا الحمدالله از وضعیت پایداری و با ثباتی برخوردار هستیم و کاهش چشمگیری را هم در ابتلا و هم در بخش بستری بیماری کرونا داشته‌ایم.
توکلی افزود: مراکز واکسیناسیون و مراکز ۱۶ ساعته بهداشت هم در ایام تعطیل آماده ارائه خدمت هستند و همچنین مراکز بهداشتی خدمات غربالگری، تزریق واکسن و ... را ارائه می کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به نظارت مراکز درمانی در طول ایام تعطیل گفت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از طریق کارشناسان حوزه درمان بر تمامی مراکز درمانی و کادر درمان نظارت دقیق دارد و علاوه بر این هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایران بازدید های مشخص و برنامه ریزی شده ای را از مراکز بیمارستانی، بهداشتی، درمانی و اورژانس به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم شریف خواهند داشت.
مهناز سادات حسینی؛ مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: با آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تیم های کارشناسی و ارزیابی مراکز بهداشتی و درمانی عازم این مراکز شده اند.
وی افزود: در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی بر ارجاع و اعزام بیماران، حضور متخصص مقیم، فعالیت با توان صدرصدی، فعال بودن آزمایشگاه ها و داروخانه، توزیع دارو، تصویر برداری اعم از سونوگرافی و سی تی اسکن و ... بطور دقیق نظارت می شود.
پایان مطلب//


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 484 بار   |   دفعات چاپ: 44 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر