دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

درباره ی ما

 | تاریخ ارسال: 1396/3/1 | 

مقدمه:

گسترش مرزهای دانش و توسعه های علمی یکی از ضروری ترین اصول برای پیشرفت، توسعه و آبادنی در هر کشور است. قطب های علمی در هر کشور یکی از ارکان مهم برای رسیدن به چنین توسعه و پیشرفت می تواند باشد. امروزه قطب های علمی در جهان جایگاهی ویژه یافته اند  و به عنوان يكی از مهمترين عوامل محرك توسعه كشورها مطرح می باشند. به کارگیری خرد جمعی، تفکر آینده نگر،  استقلال عمل واحدها، فعاليت  و کار جمعی بين رشته‌ايي و چند رشته‌ايي،  برخورداري از ارتباطات قوي و موثر... همگی از ویژگی های قطب های علمی بوده که آنها را متمایز می­سازد.

 

 معرفی قطب علمی آموزشی فیزیوتراپی ایران:

شتاب روزافزون علم فیزیوتراپی در دو دهه اخیر و افزایش آگاهی جامعه نسبت به وظایف و توانایی هایی آن در نظام سلامت جوامع ، به ویژه در عصر ماشینی حاضر،  جایگاه آن را به عنوان روش درمانی مستقل و پویا تثبیت نموده است.

از این رو و با توجه به روند روبه رشد فیزیوتراپی در جهان و  نياز به آموزش مداوم و پویایی پژوهش در حیطه عملکردی آن، نیاز به وجود مرجعی با نگرش ذکر شده وجود داشت. با توجه به این ضرورت در یازدهم تیرماه 1392 گروه فیزیوتراپی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران به عنوان قطب علمى آموزشی فیزیوتراپی ایران و  به ریاست جناب آقای دکتر اسماعیل ابراهیمی تاسیس گردید.

 

هدف اصلى از تشكيل قطب علمى آموزشی فیزیوتراپی رسیدن به اهداف آموزشى و پژوهشى در زمينه فیزیوتراپی ابتدا در داخل کشور و سپس در سراسر منطقه و حوزه بین الملل می­باشد.  هم اكنون قطب قطب علمى آموزشی فیزیوتراپی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران به عنوان تنها قطب علمى كشور در زمينه فیزیوتراپی، فعاليت دارد.

رسالت قطب علمی آموزشی فیزیوتراپی:

قطب علمى آموزشی فیزیوتراپی ایران رسالت خود را ارتقا سطح سلامت جسمی عموم مردم ایران تبین نموده است و برای رسیدن به آن موارد ذیل را مورد توجه و تاکید قرار می­دهد:

·        تلاش در جهت هویت بخشی به قطب فیزیوتراپی در میان جامعه فیزیوتراپی و توانبخشی و سایر تخصص­های مرتبط و همچنین حفظ جایگاه آن به عنوان مرکزی راهبردی در فیزیوتراپی

·        مشارکت با سایر ارکان نظام سلامت کشور در جهت ارتقاء سطح سلامت جسمی مردم 

·        ارتقای کمی و کیفی سطح آموزش فیزیوتراپی در کشور مطابق با استانداردهای روز آموزشی در دنیا

·        ارتقای سطح خدمات فیزیوتراپی در کشور مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا

·        اطلاع رسانی مناسب برای افزایش سطح اطلاعات عمومی فیزیوتراپی و توانبخشی 

·        ارزش­گذاری و تاکید بر بحث پیشگیری در جامعه در حوزه فیزیوتراپی و توانبخشی

·        مشارکت در سیاست گذاری، برنامه ریزی و ارزیابی محتوای آموزشی -خدماتی فیزیوتراپی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن فیزیوتراپی و سایر سازمان­ها و انجمن­های ذیربط

·        دستیابی به یافته های عل
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1341 بار   |   دفعات چاپ: 204 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر