دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • در باره ما
 • خدمات رفاهی

سامانه بیمه تکمیلی

 | تاریخ ارسال: 1396/3/5 | 
به اطلاع همکاران محترم می رساند
با عنایت به اتمام قرارداد بیمه مکمل درمان کارکنان در تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ و برگزاری مناقصه واگذاری  امور بیمه ای  دانشگاه، شرکت سهامی بیمه ایران، بعنوان بیمه گر قرارداد بیمه مکمل سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ انتخاب گردید.  با توجه به انعقاد قرارداد با سه طرح طلایی، نقره ای و طرح سلامت همگانی با شرکت مذکور همانند روال سال گذشته، کلیه پرسنل (رسمی، پیمانی، قراردادی، طرحی، پزشک خانواده، ضریب K، شرکتی آوای سلامت و شرکتی آرشیدا)  دانشگاه بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی بوده و برای آن دسته از همکاران محترمی که طرح طلایی و یا نقره ای را انتخاب نمایند معادل حق بیمه طرح سلامت همگانی، از حق بیمه قابل پرداخت بیمه شده اصلی، کسر خواهد گردید. در این راستا سامانه ثبت نام بیمه کارکنان دانشگاه از تاریخ ۹۹/۱۲/۵ لغایت ۹۹/۱۲/۲۰ در سایت اداره رفاه و تعاون مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه به نشانیrefahi.iums.ac.ir  جهت ثبت نام متقاضیان فعال می باشد. (زمان ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد). خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی تعهدات طرح های قرارداد بیمه تکمیلی (فایل پیوست) و شرایط ذیل به کلیه کارکنان محترم آن واحد اعم از هیئت علمی و غیر هیئت علمی (رسمی، پیمانی، قراردادی، طرحی، پزشک خانواده، ضریب K، شرکت آوای سلامت و شرکت آرشیدا)، دستور فرمائید هماهنگی لازم درخصوص ثبت نام و تکمیل مدارک متقاضیان با رابطین رفاهی و مسئولین مالی واحدها، صورت گیرد. شایان ذکر است پرسنلی که تاکنون عضو سامانه بیمه تکمیلی نمی باشند می توانند با مراجعه به سامانه و انجام ثبت نام اولیه و دریافت کد کاربری و رمز عبور نسبت به عضویت در سامانه اقدام و سپس در طرح در خواستی خود ثبت نام نمایند.
 
 1. در تاریخ ۱۷/۱۲/۹۹ جلسه پرسش و پاسخ در خصوص طرحهای بیمه تکمیلی و نحوه استفاده بیمه شدگان از مراکز درمانی برای متقاضیان و رابطین رفاهی و مالی واحدهای تابعه در سالن شماره ۲ مرکز همایشهای رازی با حضور مسئولین شرکت بیمه ایران برگزار خواهد شد.
 2. کلیه کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی که حقوق آنها از طرف واحدهای مختلف دانشگاه پرداخت می گردد.
  می توانند نسبت به ثبت نام به سامانه فوق الذکر مراجعه نمایند.
 3. کلیه کارکنان طرحی، ضریب k، شرکتی کارآفرینان آوای سلامت و پزشک خانواده ملزم به ثبت نام در سامانه بیمه تکمیلی دانشگاه جهت تحت پوشش قرار گرفتن در طرح بیمه سلامت همگانی بصورت رایگان می باشند و در صورت تمایل به استفاده از سایر طرحها (طرح طلایی و نقره ای) و یا عضویت افراد تحت تکفل خود در طرح سلامت همگانی، بایستی جهت نهایی نمودن فرایند ثبت نام، به  واحد محل خدمت خود مراجعه نموده و فرم تعهد نامه دریافتی از سامانه ثبت نام را به همراه فیش واریزی حق بیمه یکساله خود و بیمه شده های تبعی را به رابط رفاهی واحد تحویل دهند. شایان ذکر است هر فرد مجاز به انتخاب یک طرح برای خود و افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان، پدر و مادر) می باشد
 4. بازنشستگان و سایر پرسنل شرکتی در صورت تمایل جهت عضویت در بیمه تکمیلی می توانند با هماهنگی رابط رفاهی و کارشناس اداره رفاه نسبت به  تکمیل فرمهای مربوطه و واریز حق بیمه یکسال خود بصورت یکجا  اقدام نمایند. (این پرسنل مشمول استفاده از یارانه بیمه سلامت همگانی نمی باشند).
 5.  نماینده رفاهی و مالی مرکز موظف به دریافت فیش واریزی یکساله حق بیمه متقاضیانی که در طرح سلامت افراد تحت تکفل خود را نیز ثبت نام نموده اند یا متقاضی استفاده از طرح طلایی و نقره ای می باشند، جهت تایید نهایی ثبت نام آنها و ارسال اسامی به اداره رفاه دانشگاه می باشند
 6. ایثارگران معزز از طرف بنیاد شهید، تحت پوشش بیمه دی بوده و درصورت تمایل جهت استفاده از بیمه ایران حق بیمه همانند سایر افراد عادی از حقوق آنها کسر خواهد شد.
 7. ضمنا" ایثارگرانی که خود تمایل به استفاده از بیمه دی داشته ولی افراد تحت تکفل آنها نمی توانند از بیمه دی استفاده نمایند، می توانند با پرداخت حق بیمه برای افراد تحت تکفل خود برای بیمه ایران ثبت نام نمایند.
 8. این قرارداد ۱۲ ماهه بوده و درصورت نیاز دانشگاه به تمدید قرارداد (جهت جمع بندی امور بیمه ای و انتخاب بیمه گر جدید) قرارداد حداکثر تا دو ماه تمدید و حق بیمه  از حقوق بیمه شدگان کسر  و یا بیمه شده موظف به پرداخت حق بیمه دو ماه تمدید شده خواهد شد.
 9. هر فرد مجاز به انتخاب یک طرح برای خود و افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان، پدر و مادر) می باشد.
 10. با توجه به اینکه حق بیمه پرسنل از واحد پرداخت کننده حقوق کارمند کسر می گردد. لذا کلیه همکارانی که مامور می باشند و یا نیروهای حراستی نسبت به انتخاب دقیق محل خدمت خود (مرکز پرداخت کننده حقوق) اقدام نمایند.
 11. فرزندان ذکور تحت تکفل ( که دارای دفترچه بیمه پایه تحت تکفل بیمه شده اصلی یا پدر باشند و به شرط نداشتن همسر) کارکنان تا سن ۲۵ سال و در صورتیکه به تحصیل تمام وقت در دانشگاه یا موسسات عالی اشتغال داشته باشند، با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل تا  ۳۰ سال (مسئولیت اخذ مدارک در هنگام ثبت نام به عهده واحد می باشد)
 12. پوشش بیمه ای فرزندان ذکور که در شروع قرارداد مشمول بیمه شده اند تا پایان سال قرارداد ادامه خواهد داشت.
 13. فرزندان از کار افتاده دائم (جزئی و کلی) به تشخیص پزشک معتمد بیمه گذار و ارئه مدارک معتبر و مستندات مرتبط.
 14. فرزندان اناث (دختر) کارکنان مشروط به نداشتن همسر ( دفترچه بیمه پایه تحت تکفل بیمه شده اصلی باشد)
 15. افراد فاقد بیمه پایه ( تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و بیمه سلامت) امکان عضویت در بیمه درمان تکمیلی را ندارند.
 16. حق بیمه بیمه شدگان تبعی تماما به عهده پرسنل می باشد و کمک هزینه دانشگاه تنها به خود کارکنان تعلق خواهد گرفت.
 17. در هر زمان از قرارداد، که خلاف موارد ثبت شده توسط بیمه شدگان اثبات شود، پوشش بیمه ای بیمه شده لغو و حق بیمه پرداختی به وی عودت داده نمی شود؛ همچنین خسارت های دریافتی در طول این مدت می بایست توسط بیمه شده به شرکت بیمه عودت داده شود.
 18. مبلغ حق بیمه قرارداد ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ طبق جدول ذیل می باشد:
نوع طرح مبلغ حق بیمه (ریال) افراد تحت پوشش(ریال) مبلغ پرداختی کارمند به ازای هر ماه (ریال)
طرح طلایی ۱.۸۶۳.۹۰۰ بیمه شده اصلی (کارکنان) ۱.۶۲۴.۱۰۰
بیمه شده تبعی ۱.۸۶۳.۹۰۰
طرح نقره ای ۵۹۹.۵۰۰ بیمه شده اصلی (کارکنان) ۳۵۹.۷۰۰
بیمه شده تبعی ۵۹۹.۵۰۰
طرح همگانی ۲۳۹.۸۰۰ بیمه شده اصلی (کارکنان) ۰
بیمه شده تبعی ۲۳۹.۸۰۰

جدول تعهدات طرح طلائی

جدول تعهدات طرح نقره ای

جدول تعهدات طرح همگانی

بخشنامه بیمه تکمیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 46894 بار   |   دفعات چاپ: 724 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر