دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

سامانه بیمه تکمیلی

 | تاریخ ارسال: 1396/3/5 | 
به اطلاع همکاران محترم می رساند
 
با عنایت به اتمام قرارداد بیمه مکمل درمان کارکنان در تاریخ 98/9/30 و برگزاری مناقصه واگذاری  امور بیمه ای  دانشگاه، شرکت بیمه دانا بعنوان بیمه گر قرارداد بیمه مکمل سال 99-98 انتخاب گردید.  با توجه به انعقاد قرارداد با سه طرح طلایی، نقره ای و طرح سلامت همگانی با شرکت مذکور همانند روال سال گذشته، کلیه پرسنل (رسمی، پیمانی و قراردادی)  دانشگاه بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی بوده و برای آن دسته از همکاران محترمی که طرح طلایی و یا نقره ای را انتخاب نمایند معادل حق بیمه طرح سلامت همگانی، از حق بیمه قابل پرداخت بیمه شده اصلی، کسر خواهد گردید. در این راستا سامانه ثبت نام بیمه کارکنان دانشگاه از تاریخ 98/10/15 لغایت 98/10/30 در سایت اداره رفاه و تعاون مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه به نشانیrefahi.iums.ac.ir  جهت ثبت نام متقاضیان فعال می باشد. (زمان ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد). خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی تعهدات طرح های قرارداد بیمه تکمیلی (فایل پیوست) و شرایط ذیل به کلیه کارکنان محترم آن واحد اعم از هیئت علمی و غیر هیئت علمی (رسمی، پیمانی، قراردادی)، دستور فرمائید هماهنگی لازم درخصوص ثبت نام و تکمیل مدارک متقاضیان با رابطین رفاهی و مسئولین مالی واحدها، صورت گیرد. شایان ذکر است پرسنلی که تاکنون عضو سامانه بیمه تکمیلی نمی باشند می توانند با مراجعه به سامانه و انجام ثبت نام اولیه و دریافت کد کاربری و رمز عبور نسبت به عضویت در سامانه اقدام و سپس در طرح در خواستی خود ثبت نام نمایند.
 
 1. در تاریخ 98/10/22جلسه پرسش و پاسخ در خصوص طرحهای بیمه تکمیلی و نحوه استفاده بیمه شدگان از مراکز درمانی برای متقاضیان و رابطین رفاهی و مالی واحدهای تابعه در سالن شماره 2 مرکز همایشهای رازی با حضور مسئولین شرکت بیمه دانا برگزار خواهد شد.
 2. کلیه کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی که حقوق آنها از طرف واحدهای مختلف دانشگاه پرداخت می گردد.
  می توانند نسبت به ثبت نام به سامانه فوق الذکر مراجعه نمایند.
 3. ایثارگران معزز از طرف بنیاد شهید، تحت پوشش بیمه دی بوده و درصورت تمایل جهت استفاده از بیمه دانا حق بیمه همانند سایر افراد عادی از حقوق آنها کسر خواهد شد.
 4. ضمنا" ایثارگرانی که خود تمایل به استفاده از بیمه دی داشته ولی افراد تحت تکفل آنها نمی توانند از بیمه دی استفاده نمایند، می توانند با پرداخت حق بیمه برای افراد تحت تکفل خود برای بیمه دانا ثبت نام نمایند.
 5. این قرارداد 12 ماهه بوده و درصورت نیاز دانشگاه به تمدید قرارداد (جهت جمع بندی امور بیمه ای و انتخاب بیمه گر جدید) قرارداد حداکثر تا دو ماه تمدید و حق بیمه  از حقوق بیمه شدگان کسر خواهد شد.
 6. هر فرد مجاز به انتخاب یک طرح برای خود و افراد تحت تکفل (همسر، فرزندان، پدر و مادر) می باشد.
 7. با توجه به اینکه حق بیمه پرسنل از واحد پرداخت کننده حقوق کارمند کسر می گردد. لذا کلیه همکارانی که مامور می باشند و یا نیروهای حراستی نسبت به انتخاب دقیق محل خدمت خود (مرکز پرداخت کننده حقوق) اقدام نمایند.
 8. فرزندان ذکور تحت تکفل ( که دارای دفترچه بیمه پایه تحت تکفل بیمه شده اصلی یا پدر باشند و به شرط نداشتن همسر) کارکنان تا سن 25 سال و در صورتیکه به تحصیل تمام وقت در دانشگاه یا موسسات عالی اشتغال داشته باشند، با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل تا  30 سال.(مسئولیت اخذ مدارک در هنگام ثبت نام به عهده واحد می باشد)
 9. پوشش بیمه ای فرزندان ذکور که در شروع قرارداد مشمول بیمه شده اند تا پایان سال قرارداد ادامه خواهد داشت.
 10. فرزندان از کار افتاده دائم (جزئی و کلی) به تشخیص پزشک معتمد بیمه گذار و ارئه مدارک معتبر و مستندات مرتبط.
 11. فرزندان اناث (دختر) کارکنان مشروط به نداشتن همسر ( دفترچه بیمه پایه تحت تکفل بیمه شده اصلی باشد)
 12. افراد فاقد بیمه پایه ( تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و بیمه سلامت) امکان عضویت در بیمه درمان تکمیلی را ندارند.
 13. حق بیمه بیمه شدگان تبعی تماما به عهده پرسنل می باشد و کمک هزینه دانشگاه تنها به خود کارکنان تعلق خواهد گرفت.
 14. در هر زمان از قرارداد، که خلاف موارد ثبت شده توسط بیمه شدگان اثبات شود، پوشش بیمه ای بیمه شده لغو و حق بیمه پرداختی به وی عودت داده نمی شود؛ همچنین خسارت های دریافتی در طول این مدت می بایست توسط بیمه شده به شرکت بیمه عودت داده شود.
 15. نحوه ثبت نام کارکنان طرحی- شرکتی- ضریب K و پزشک خانواده متعاقباً طی نامه جداگانه ای ارسال می گردد.
 1. مبلغ حق بیمه قرارداد 99-98 طبق جدول ذیل می باشد:
نوع طرح مبلغ حق بیمه (ریال) افراد تحت پوشش(ریال) مبلغ پرداختی کارمند به ازای هر ماه (ریال)
طرح طلایی 1.830.000 بیمه شده اصلی (کارکنان) 1.602.500
بیمه شده تبعی 1.830.000
طرح نقره ای 724.500 بیمه شده اصلی (کارکنان) 497.000
بیمه شده تبعی 724.500
طرح همگانی 227.500 بیمه شده اصلی (کارکنان) 0
بیمه شده تبعی 227.500

جدول تعهدات 99-98
 

بخشنامه بیمه تکمیلی 99-98
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 36411 بار   |   دفعات چاپ: 557 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر