دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

تقدیر از مبتکر رشته نانو فناوری دانشگاه ایران در جلسه هیئت رئیسه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۸ | 
متن خبر مورد نظربه گزارش روابط عمومی دانشگاه: در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه مورخ 14 آبان ماه  از دکتر داود احمدوند ، از مدیر گروه رشته تصویر برداری مولکولی دانشکده فناوری های نوین و  مبتکر رشته نانو فناوری  با اهداء لوح ، قدر دانی شد.
در ابتدا دکتر کوهپایه زاده ضمن تبریک به ایشان عنوان کرد:  موفقیت شما به عنوان الگویی است که سایرین هم بتوانند با تلاش بسیار به این جایگاه دست یابند.
رئیس دانشگاه بیان کرد: امیدوارم با توسعه فرهنگ قدرشناسی و بستر سازی مناسب ، زمینه را برای موفقیت محققان فراهم آوریم.
وی افزود: باید مشکلات را در مسیر موفقیت علمی و عملیاتی کردن دانش افراد برطرف نماییم تا شاهد اقدامات موثر در نظام سلامت باشیم.
دکتر کوهپایه زاده با اعلام حمایت از پژوهشگران خاطر نشان کرد: ما قدردان زحمات افراد فعال هستیم و امید است با ایجاد تغییرات فکری مناسب در دانشگاه ،  بستر لازم برای کسب موفقیت های بیشتر افراد ارزشمند فراهم شود.
دکتر احمدوند در گفتگو با خبرنگار دانشگاه اظهار داشت: از سال 2009  میلادی کار علمی در خصوص اجرای این پروژه آغاز شد که ایده و طرح آن توسط اینجانب ارائه شده است  .
عضو هیئت علمی دانشکده پیراپزشکی تصریح کرد: این روش تحت عنوان داروسازی اختصاصی با یک سیستم شبه ویروسی 
با عبور از سد خونی مغزی بدون آسیب به این سد است.
وی افزود : در این روش با یک سیستم ساده و بدون آنکه خطری برای مغز داشته باشد ، توانستیم وجود نانو ذره را در مغز ثابت نماییم.
مدیر گروه رشته تصویر برداری مولکولی دانشکده فناوری های نوین گفت: توانستیم  این پروژه تا مرحله حیوانی  با همکاری بین المللی انجام دهیم که در درمان بیماری هایی مانند ام اس ، الزایمر،  تومورهای مغزی و ناهنجاری  های هیپوتالاموس و هیپوفیز موثر است ، همچنین به عنوان ماده حاجب در انجام عمل MRI کاربرد دارد.
گفتنی است مقاله مربوطه در خبرگزاری های بین المللی و مجلات معتبر دنیا به چاپ رسیده است.
 دکتر احمدوند ابراز داشت: امیدوارم دانشگا شرایط را فراهم آورد تا مطالعات و تحقیقات بین المللی شکل گیرد و با تغییر تفکر حاکم بر دانشگاه ، شرایط لازم برای محققین فراهم گردد.
وی تاکید کرد: انتظار می رود برای پژوهشگرانی که طرحهای ویژه دارند ، بودجه های خاص در نظر گرفته شود.
ایشان ضمن علام این مطلب که محققین داخلی توانایی مطرح شدن در سطح دنیا را دارند بیان داشت: پژوهشگران درجه اول نیاز به آرامش فکری دارند و برای انجام تحقیقات  ، دو مقوله تفکر مناسب مدیران بالادستی و  ارائه بودجه مناسب ، حائز اهمیت است.دفعات مشاهده: 1091 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA