دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

جشن بزرگ پرستاری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ | 
جشن بزرگ پرستاری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران

جشن بزرگ پرستاری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و به پاسداشت مقام پرستار ، مراسم جشنی به همت  معاونت درمان و با حضور دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه ، معاونین ، پرستاران مراکز تابعه و بیمارستانهای خصوصی مورخ 10 دی ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار گردید.
در ابتدا رئیس دانشگاه ضمن تبریک  روز پرستار عنوان کرد: از تلاشهای ارزشمند تمامی پرستاران تقدیر می نمایم.
دکتر کوهپایه زاده بیان کرد: مشکلات پرستاری در بخشهای مختلف دانشگاه در حال پیگیری می باشد و ما سعی کردیم کارانه های پرستاران را از محل درآمدهای بیمارستانی پرداخت نماییم ، در واقع وضعیت ما در مقایسه با سایر دانشگاهها نسبتا خوب است.
ایشان با اشاره مسائل سیستم پرستاری تصریح کرد: باید با صحه صدر و مدیریت منابع برای برطرف نمودن دغدغه های این حوزه و ارتقای ارائه خدمات مناسب  تلاش نمود.
دکتر کوهپایه زاده  خاطر نشان کرد: در دانشگاهها به طور متوسط 75 درصد درآمدها صرف نیروی انسانی می شود.     
وی افزود: سعی کنیم با شفافیت، عدالت و مشارکت در تصمیم گیری ها، بیشترین سطح رضایتمندی کارکنان بویژه پرستاران را جلب نماییم.
سپس دکتر قنبری ؛ مدیر پرستاری معاونت درمان ، گزارشی از فعالیت های حوزه پرستاری دانشگاه ایران ارائه داد و افزود: یکی از مهمترین کارها که با کمک معاونت آموزشی و دانشکده پرستاری انجام شد ، تدوین اولین فرآیند اختصاصی همترازی هیئت علمی ، پرستاران است که امید است با حمایت هیئت امنا به تصویب برسد.
همچنین از دیگر دستاوردهای این بخش می توان به راه اندازی اولین تعاونی پرستاری، ارائه اولین طرح جامع استارت آپی ، ارائه گزارشات بصورت آنلاین اشاره کرد.
دکتر قنبری گفت :طرح پیگیری خدمات پرستاری برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران اجرا شد و 90 درصد بیماران از این طرح رضایت داشتند.
وی افزود: حدود 14 هزار تخت فعال و 20 هزار نیرو در مجموع بیمارستانهای دولتی و خصوصی دانشگاه علوم پزشکی ایران  وجود دارد .
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره داشت: مباحث ارزیابی استانداردهای ایمنی، کنترل عفونت و آموزش در حوزه پرستاری حائز اهمیت است . 
در ادامه معاون درمان دانشگاه اظهار داشت: این روز خجسته را به همه پرستاران پرتلاش تبریک عرض می نمایم و بیان این نکته ضروری است که حوزه پرستاری جزء اصلی و لاینفک درمان است.
دکتر توکلی ذکر کرد: پرستاران در ارائه خدمات درمانی به بیماران نقش حیاتی دارند، در واقع گروه پرستاری ، پاسخگوی اصلی به نیازهای بیماران هستند.
وی بیان داشت: عمده مسائل این بخش، علاوه بر مباحث حرفه ای، شامل مهارت های ارتباطی ، مدیریت بحران و ارتباط مناسب با بیماران است که باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون درمان دانشگاه ضمن تشکر از خانواده های پرستاران و همکاری ایشان از اجرای برنامه عملیاتی اعتبار بخشی و حضور ارزیابان در بیمارستانهای تابعه خبر داد.
تقدیر از مترون ها ، سوپروایزرها و پرستاران نمونه ، پخش موسیقی پاپ و سنتی ، قرعه کشی  و اهداء جوایز  و اجرای برنامه های شاد فرهنگی از دیگر بخشهای این مراسم بود.
                                                              
تهیه خبر : رهنورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1075 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر