دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

ارزیابی اولیه کرونا در مراکز جامع سلامت تهران برای کاهش مراجعات به بیمارستان‌ها

 | تاریخ ارسال: 1398/12/12 | 
ارزیابی اولیه کرونا در مراکز جامع سلامت تهران برای کاهش مراجعات به بیمارستان‌ها
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ارزیابی و معاینات اولیه بیماری کرونا در مراکز جامع سلامت استان تهران انجام می‌شود تا بار مراجعات به بیمارستان کم شود.

به نقل از ایرنا؛ دکتر جلیل کوهپایه زاده روز  دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینکه این کار در ۱۸ مرکز جامع سلامت استان تهران انجام می شود، افزود: مراکز جامع سلامت استان تهران در روزهای آینده افزایش می یابد تا مردم به راحتی بتوانند ارزیابی و معاینات اولیه بیماری کرونا را انجام دهند.
وی افزود: آموزش به همکاران این مجموعه ها ارائه  شده و این مراکز مجهز به وسایل تشخیصی بیماری کرونا هستند تا کارهای اولیه این زمینه انجام شود و اگر افرادی مشکوک به بیماری باشند، به بیمارستان ها هدایت شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه مردم به راحتی می توانند به این مراکز مراجعه کنند، افزود: در این مراکز معاینات اولیه از مراجعه کنندگان انجام می‌شود و با این کار، مراجعات به بیمارستان کم می شود.
وی افزود: در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران هم ۷ مرکز شامل ملارد، شهریار، شهرقدس، بهارستان و رباط کریم و مراکز بهداشت غرب و شمال غرب، ایجاد شده و در حال افزایش این مراکز هستیم.
اغلب مراجعات به بیمارستان ها از روی نگرانی از کرونا است
وی با اشاره به اینکه اغلب مراجعات به بیمارستان ها از روی نگرانی است تا اینکه بابت ابتلا به بیماری باشد، افزود: این کار سبب شلوغی زیادی در بیمارستان ها می‌شود.
کوهپایه زاده ادامه داد: مراکز جامع سلامت بهداشتی و حتی کلینیک‌های بخش خصوصی برای ارزیابی و معاینه اولیه بیماری کرونا در نظر گرفته شده تا مردم به آن مکان ها مراجعه کنند.
کرونا بیماری مهلکی نیست
وی با اشاره به اینکه کرونا بیماری مهلکی نیست، گفت: هر چند این بیماری واگیردار است و سریع منتشر می شود، اما در اغلب موارد به صورت خفیف بروز پیدا می کند و مردم نباید از آن بترسند.
وی افزود: علایم ۸۰ درصد مبتلایان بیماری کرونا خفیف است، ۱۵ درصد آنان هم حداکثر با مراجعه به پزشک و مصرف تعدادی دارو مداوا می شوند و درصد اندکی نیاز به مراقبت های بیمارستانی دارد.
کوهپایه زاده مهمترین اقدام برای پیشگیری از بیماری های واگیر از جمله کرونا را  مراعات بهداشت فردی اعلام کرد و گفت: شست شوی دست ها با آب و صابون برای این کار کافی است و حتی نیازی به استفاده از محلول های ضد عفونی نمی باشند.
وی افزود: اگر افرادی علائم سرماخوردگی را در خود مشاهده کردند، از ماسک استفاده کنند. کسانی که در ارتباط با افراد بیمار هم هستند ضمن استفاده از ماسک باید فاصله را با بیمار رعایت کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: فاصله بین افراد عادی حداقل یک متر و افرادی که دچار سرماخوردگی و بیماری کرونا هستند فاصله حدود ۲ متر می باشد که مردم برای پیشگیری از بیماری این فاصله را رعایت کنند.
وی افزود: افراد بیمار در مجامع عمومی و پرتردد حضور نیابند و در صورت ابتلا به بیماری از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو استفاده نکنند، این کار از بروز بیماری در دیگران جلوگیری می کند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 57311 بار   |   دفعات چاپ: 123 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر