دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
img_yw_news
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

دانشـگاه علـوم پـزشکی ایـران در جمـع بـرتـرین دانشـگاه های جهان

دانشگاه علوم پزشکی ایران برای چهارمین سال متوالی با برنامه ریزی و حرکت در مسیر تحول، نوآوری، کارآفرینی با حضوری تحسین برانگیز و افتخار آفرین با کسب رتبه ۵۰۱-۶۰۰ در جمع دانشگاه های برتر جهان، در جایگاه پنجمین دانشگاه برتر کشور و سومین دانشگاه برتر علوم پزشکی در ایران قرار گرفت. ..

ادامه...
img_yw_news
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰

بازدید مقام معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

دکتر حسین کیوان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز دوشنبه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ از بخش های مختلف مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه بازدید نمودند. ..

ادامه...
img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰

برگزاری وبینار پزشکی بازساختی در سیستم اعصاب مرکزی در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۴۰۰

وبینار پزشکی بازساختی در سیستم عصبی مرکزی در بیست و یکم مهرماه سال یکهزاروچهارصد برگزار می گردد. ..

ادامه...
img_yw_news
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰

پژوهشگران پذیرنده های سلولی مرتبط با دما و لامسه، برندگان جایزه ی نوبل پزشکی سال ۲۰۲۱

  آکادمی نوبل روز دوشنبه ۴ اکتبر (۱۲ مهر) جایزه نوبل پزشکی سال ۲۰۲۱ خود را به طور مشترک به دیوید جولیوس و آردم پاتاپوتیان، دو پژوهشگر فعال در زمینه ی پذیرنده های سلولی دما و لامسه، اهدا کرد. پژوهش‌های این دو دانشمند توانسته توضیح دهد که چگونه گرما، سرما و لمس می‌توانند بخش‌هایی از سلول ها را در دستگاه عصبی ما تحریک و فعال کنند. ..

ادامه...
img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰

بازبرنامه‌ریزی مستقیم فیبروبلاست‌های پوستی به سلول‌های پذیرنده ی نوری چشم، بینایی را به موش‌های نابینا بازگرداند

   پژوهشگران انستیتوی ملی چشم پزشکی در امریکا با بازبرنامه­ریزی مستقیم فیبروبلاست های پوستی به سلول های حساس به نور بدون تبدیل آنها به سلول های بنیادی پرتوان القایی (iPSC)، بینایی موش های نابینا را برگرداندند. نتایج این پژوهش، که در مجله ی Nature به چاپ رسیده است، نشان دهنده ی یک گام مهم به عنوان اولین مطالعه برای اثبات قابلیت برنامه ریزی مستقیم سلول ها برای بازگرداندن بینایی در یک مدل حیوانی است. ..

ادامه...
img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

استفاده از سلول ها به منظور درمان بیماری های مربوط به شبکیه

این رویکرد درمانی ممکن است روزی به ترمیم شبکیه ی آسیب دیده در بیمارانی که بینایی خود را به سبب بیماری های از جمله دژنراسیون ماکولا یا تحلیل ماکولای چشمی، گلوکوم و یا دیابت از دست داده اند، کمک کند. در این مطالعه که در مدرسه پزشکی واشنگتون در سیاتل امریکا انجام شده از سلول های غیر نورونی برای تبدیل شدن به نورون های شبکیه استفاده شده است. ..

ادامه...
img_yw_news
جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰

تغییر در متابولیسم سیستم ایمنی میتواند به بازسازی سلول های عصبی کمک کند!!!

همان طور که میدانیم، سلول های عصبی محیطی قابلیت ترمیم شدن و بازسازی را دارند. اما این ترمیم و بازسازی به قدری کند و گاها ناقص صورت می گیرد که به صورت یک نقص در بدن بیمار باقی می ماند. در خبری که دیروز ( پنجشنبه ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ ) در پایگاه خبری مدیکال اکسپرس منتشر شد، گفته شده است که پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز امریکا ارتباطی بین متابولیسم سیستم ایمنی و بازسازی سلول های عصبی پیدا کرده اند که می تواند به بازسازی این سلول ها کمک کند. ..

ادامه...
img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰

بهبودی در بیماران سکته مغزی با استفاده سلول های بنیادی مغز استخوان

    نتایج چندین کارآزمایی بالینی نشان داده است که تزریق سلول های بنیادی خونساز مغز استخوان به بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند موجب کاهش آسیب مغزی و بهبودی سریعتر این بیماران می شود. ..

ادامه...
img_yw_news
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰

نوع درمانی که بیماران سرطانی دریافت می کنند، بر میزان اثربخشی واکسن کووید-۱۹ اثر مستقیم دارد!

نوع درمان بیماران مبتلا به سرطان اثر مستقیمی بر میزان اثر بخشی واکسن کووید_۱۹ دارد. این خبر که در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۱ ( ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ ) در پایگاه خبری مدیکال اکسپرس منتشر شد، از  مطالعه ای صحبت می کند که نتایج آن به تازگی در ژورنال JAMA Oncology (Impact Factor ۳۲) منتشر شده است.  ..

ادامه...
img_yw_news
جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰

گرانترین دارو در جهان برای بیماران آتروفی نخاعی عضلانی (SMA)

سرویس سلامت ملی انگلستان (NHS)، ژن درمانی Zolgensma را در این کشورتأیید کرد: هزینه هر دوز این دارو بیش از ۲ میلیون دلار است! این ژن درمانی نوین که (Zolgensma)  نام دارد در حال حاضر با قیمت هر دوز ۱.۷۹ میلیون پوند (۲/۴۸ میلیون دلار) عرضه می شود. NHS انگلستان در بیانیه ای اعلام کرد که این ماده گرانترین دارو در جهان است که برای بیماران آتروفی نخاعی عضلانی (SMA) استفاده می شود. ..

ادامه...
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • تماس با ما
  • تماس با ما
  • تماس با ما
  • تماس با ما
یافته‌های جدید
مشاوره تولید و تجاری سازی
بیماریهای در حال کارآزمایی