دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

img_yw_news
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

بازدید اعضای بورد از گروه فیزیک پزشکی و برگزاری مراسم بزرگداشت روز استاد در گروه

روز شنبه مورخ 15 اردیبهشت 1397، گروه فیزیک پزشکی میزبان اعضای محترم بورد فیزیک پزشکی بود... ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶

کسب 4 افتخار توسط گروه فیزیک پزشکی در جشن پژوهش دانشگاه

گروه فیزیک پزشکی در جشن پژوهش دانشگاه که هر ساله توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار می شود موفق به کسب 4 افتخار گردید. ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶

نمرات میان ترم درس فیزیک پزشکی-دانشجویان پزشکی– آذر ماه 96

..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶

سخنرانی علمی

برگزاری سخنرانی علمی توسط دکتر Timur Nizamov پژوهشگر دانشگاه MISIS کشور روسیه در زمینه نانوتکنولوژی ..

ادامه...

محل استقرار گروه:دانشکده پزشکی

گروه فیزیک پزشکی در سال 1352 از بدو تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در مجتمع پزشکی آیت ا.. طالقانی (مجتمع آموزش پزشکی باتمانقلیچ) آغاز به کار کرد. در بدو تاسیس آقای دکتر فتوره چی مدیریت گروه را عهده دار شدند و بعد از ایشان مسولیت گروه به عهده آقای دکتر ابوالفضل رسولی گذاشته شد. در آن زمان گروه فیزیک پزشکی عهده دار برگزاری درس و آزمایشگاه فیزیک پزشکی برای دانشجویان پزشکی بوده است که کارشناسان گروه در آن زمان آقای ارشادی و آقای کاوه کاتوزی بوده اند. از دیگر فعالیت های کارشناسان و مدیریت گروه تدریس درس فیزیک برای سایر دانشکده های دانشگاه بوده است.

از سال 1358 به مدت 18 سال آقای دکتر بهرام بلوری مدیریت گروه را به عهده داشتند. در این میان در نیمه اول دهه هفتاد به مدت چند سال آقای دکتر علی اکبر شرفی مدیریت گروه را به عهده گرفتند. طی این سال ها اعضا گروه با کمک دیگر اساتید متخصص در این زمینه در سایر دانشکده های توانبخشی و پیراپزشکی سعی در گسترش و تکمیل زیرساخت های گروه داشته اند.

در سال 1386 آقای دکتر محمد باقر شیران طی دو دوره متوالی مدیریت گروه را عهده دار شدند و از اردیبهشت 1392 (پس از تفکیک دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران) خانم دکتر سمیده خوئی مدیریت گروه را برعهده دارند. طی سنوات فعالیت گروه، علاوه بر دوره کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی، دوره دکتری تخصصی آن نیز ایجاد گردیده و تعداد اعضا هیئت علمی در گرایش های مختلف، فضاهای آموزشی و پژوهشی همچنین امکانات پژوهشی گسترش یافته است.

تا سال 1396، 18 دوره کارشناسی ارشد و 7 دوره دکتری فیزیک پزشکی برگزار شده است. در حال حاضر اعضا هیئت علمی گروه در زمینه های رادیوتراپی، رادیوبیولوژی، دزیمتری، امواج فراصوت، اپتیک و لیزر، پزشکی هسته ای، کاربرد نانوذرات در فیزیک پزشکی و تصویربرداری فعالیت پژوهشی دارند.

  • تلفن تماس: ۸۶۷۰۴۵۶۸- ۸۸۶۲۲۶۴۷

  • مسئول دفتر گروه: سرکار خانم اسماعیلی

  • آدرس: تهران- بزرگراه همت- جنب برج میلاد- دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشکده پزشکی- گروه فیزیک پزشکی
  • امور تحصیلات تکمیلی: سرکار خانم غفاری

  • تلفن تماس: 86704570

متن

متن

متن

متن