دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
img_yw_news
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

وبینار آینده نگاری پزشکی بازساختی و سلول درمانی با اراِیه گواهی معتبر

مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تبریز، وبینار رایگان آینده نگاری پزشکی بازساختی و سلول درمانی را با اراِیه گواهی معتبر در روز سه شنبه ۵ مرداد از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در بستر آنلاین برگزار می نماید.  ..

ادامه...
img_yw_news
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰

برگزاری وبینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی توسط پژوهشکده ی سلامت حواس پنجگانه دانشگاه علوم پزشکی ایران

   قابل توجه علاقمندان به مباحث سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، اعلام می شود که وبینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی، جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار می شود. ..

ادامه...
img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری جلسه مرکز تحقیقات سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور ریاست محترم دانشگاه

جلسه ی هماهنگی مرکز تحقیقات سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه و مرکز جامع سلول های بنیادی با حضور دکتر کوهپایه زاده ریاست دانشگاه، دکتر ناصری پور رئیس مرکز، دکتر باقری فرد معاون آموزشی و دکتر متولیان معاون تحقیقات و فناوری  دانشگاه و جمعی از اعضای شورای پژوهشی و هیئت علمی این مرکز به جهت بررسی چالش ها و تعیین راهبردهای آینده ی آن برگزار گردید. ..

ادامه...
img_yw_news
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نشست بررسی ظرفیت های پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی پزشکی ایران

نشست بررسی ظرفیت های پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی و نحوه حضور در این رویداد، شنبه بیست و دوم خرداد ۱۴۰۰ با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و نمایندگان سایر معاونت ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، روابط عمومی، مرکز رشد و نماینده ی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و همچنین شتاب دهنده ی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در محل ساختمان کتابخانه ی مرکز دانشگاه برگزار شد. ..

ادامه...
img_yw_news
دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰

احداث بیمارستان سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

مدیر پروژه مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در آینده نزدیک مرکز کارآزمایی بالینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و سپس بیمارستان سلول درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در محل کنونی بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری احداث می‌شود. ..

ادامه...
img_yw_news
شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰

تزریق همزمان سلول های اپی تلیوم رنگدانه دار و سلول های پذیرنده ی نوری (فتورسپتورها) می تواند به بازگشت بینایی کمک چشمگیری کند

   تیمی از محققان در دانشگاه  تورنتو رویکرد جدیدی برای تزریق سلول های سالم به چشم دچار آسیب شبکیه ایجاد کرده اند. این مطالعه که در مجله ی Biomaterials منتشر شده، نشان می دهد که تزریق همزمان سلول های اپیتلیوم رنگدانه ای شبکیه(RPE)  و سلول های گیرنده نوری (Photoreceptor) در مدل موشی به بهبود بینایی طبیعی این حیوانات که دچار نابینایی با آسیب شبکیه هستند کمک می کند. ..

ادامه...
img_yw_news
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

سرویس سلامت ملی انگلستان (NHS)، ژن درمانی Zolgensma را در این کشورتأیید کرد: هزینه هر دوز بیش از ۲ میلیون دلار

   این ژن درمانی نوین که زولجنسما(Zolgensma)  نام دارد در حال حاضر با قیمت هر دوز ۱.۷۹ میلیون پوند (۲/۴۸ میلیون دلار) عرضه می شود. NHS انگلستان در بیانیه ای اعلام کرد که این ماده گرانترین دارو در جهان است که برای درمان بیماران آتروفی نخاعی عضلانی (SMA) استفاده می شود. ..

ادامه...
img_yw_news
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰

القای تولید کاردیومیوست ها پس از یک حمله ی قلبی با استفاده از بازبرنامه ریزی سلول های بافت اسکار

دانشمندان نشان دادند افزایش بیان سه ژن ترانویسی پس از حمله قلبی، فیبروبلاست های بافت اسکاری را به طور مستقیم به سلول های عضله قلبی تبدیل می کند. ..

ادامه...
img_yw_news
چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰

رویدادهای سلول درمانی و پزشکی بازساختی در هفته ای که گذشت

اخبار سلول و ژن درمانی این هفته ..

ادامه...
img_yw_news
سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰

سلول‌های بنیادی مغز استخوان به بهبود بیماران پس از سکته مغزی کمک می کنند

    نتایج چندین کارآزمایی بالینی نشان داده است که تزریق سلول های بنیادی خونساز مغز استخوان به بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند موجب کاهش آسیب مغزی و بهبودی سریعتر این بیماران می شود. ..

ادامه...
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • راهنمای مراجعان
  • تماس با ما
  • تماس با ما
  • تماس با ما
  • تماس با ما
یافته‌های جدید
مشاوره تولید و تجاری سازی
بیماریهای در حال کارآزمایی