دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصاباتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد

 | تاریخ ارسال: 1399/9/2 | 
رئیس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد
دکتر سید عباس متولیان برای دو سال آینده، رییس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل کوهپایه زاده شنبه یکم آذز ۱۳۹۹ دکتر سید عباس متولیان؛ معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران را به عنوان رئیس پارک علم و فناوری سلامت این دانشگاه منصوب کرد.
تشکیل شورای پارک و اداره امور پارک طبق اساسنامه، تنظیم نظامنامه پارک به ویژه شفاف سازی فرایندهای جذب، قرارداد و استقرار شرکت ها، پیگیری امور اجرایی در بهره برداری و راه اندازی هر چه سریعتر فضاهای اختصاص یافته به پارک، تنظیم بودجه سالیانه و تهیه گزارش های مالی برای ارائه به هیات امنای پارک و تلاش در جلب حمایت بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و صندوق های حمایت از فناوری در توسعه پارک از ماموریت های برشمرده در متن ابلاغ رییس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین در این ابلاغ با اشاره به اهمیت جلب همکاری افراد توانمند و هماهنگی با ذینفعان داخل و خارج از دانشگاه برای انجام ماموریت ها، اظهار امیدواری کرد تا دکتر متولیان با استعانت از خداوند متعال درانجام ماموریت های محول شده در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور موفق باشد.
 

دفعات مشاهده: 612 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حکم وزیر بهداشت؛ سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری منصوب شد/ قدردانی از خدمات دکتر ملک زاده

 | تاریخ ارسال: 1399/9/2 | 
با حکم وزیر بهداشت؛
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری منصوب شد/ قدردانی از خدمات دکتر ملک زاده
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر فرید نجفی را به عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری منصوب کرد.
به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است: 
جناب آقای دکتر فرید نجفی
مدتهاست جهت راه گشائی محققین جوان و پرتلاش و تغییر رویکرد در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری جستجو کردم تا بتوانم در میان پزشکان و اساتید بالنده، مبتکر، نوآور و خلاق عنصری را بیابم و از وجودش در مسند معاونت تحقیقات و فناوری بهره مند شوم. از آنجا که اولویت با پژوهشگران صاحب نام جوان در استانها بود، سوابق ارزنده علمی جنابعالی، تعداد پژوهش های مسئله محور و ارجاعات متعدد، نسبت به سن و سال و همچنین ضیق منابع و امکانات در یکی از استانهای محروم کشور یعنی کرمانشاه مرا بر آن داشت تا از جنابعالی در این جایگاه مهم بهره مند شویم. لذا بموجب این ابلاغ بعنوان "سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری" منصوب می شوید. 
 لازم به ذکر است که استفاده از جوانان خلاق از توصیه های رئیس جمهور محترم نیز می باشد. اهم انتظارات از جنابعالی به شرح زیر است: 
۱. اولویت کنونی کشور مدیریت تمام عیار بیماری COVID-۱۹ می باشد که متأسفانه نظام سلامت، اقتصاد، جامعه و سیاست را در جهان متأثر ساخته و همکاران سخت کوشمان در نظام سلامت ماههاست در فشار سنگینی قرار دارند و در این راستا داغ تعداد زیادی از هموطنان و همراهانمان را بر دل داریم. سال گذشته در نامه مهم و آنی که ضمیمه می باشد از معاونت محترم تحقیقات و فناوری درخواست کردم تا با استفاده از ظرفیت بی بدیل دانشگاههای علوم پزشکی کشور به جنبه های مختلف بیماری که در نامه مذکور قید شده بود بپردازند و اینجانب را بطور مستمر در جریان قرار دهند، متأسفانه تا این لحظه به هیچکدام از این موارد نپرداختند و هرگز مکتوب قابل استنادی که بتوان بعنوان چراغ راه آینده مدیریت بیماری بکار گرفت ارائه نکردند. بعضی از موارد غیر عالمانه از قبیل عدم ابتلا مجدد، گرفتاری سی میلیون نفر هموطن و ترویج اندیشه ایمنی دسته جمعی از تراوشات آن مجموعه بود که کار را در مدیریت بیماری و اوضاع مدیران ارشد سخت تر کرد. پرداختن جنابعالی به مفاد نامه ضمیمه بسیار حائز اهمیت است.
 ۲. تعیین اولویت های پژوهشی در نظام سلامت، بخصوص کار بین بخشی بدلیل تأثیر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، تأثیر شیوه زندگی مردم بر شاخص های تندرستی، تحقیق در اجزا نظام ارائه دهنده خدمت، HSR و رابطه تنگاتنگ با معاونت های محترم ذیربط، پیش بینی ضرورت های نظام سلامت مبتنی بر یافته های علمی و همچنین بار بیماریهای آینده و ارائه راهکارهای پیشگیرانه جهت پرهیز از تلنبار آنها بر نظام سلامت سالهای آتی از وظایف گرانسنگ آن مجموعه است. 
 ۳. گرچه چاپ مقالات ارزشمند می تواند یکی از شاخص های پیشرفت کشور عزیزمان در عرصه پژوهش جهان باشد و قدردان دانشمندانی هستم که در چاپ مقالات فاخر افتخارآفرینی می کنند. مع الوصف چاپ مقاله صرفاً نمی تواند راهگشای مشکلات کشور در حال توسعه باشد پژوهش های ما باید بتواند محصولات دیگری هم داشته باشد که با تولید فرآورده ای، ارائه شیوه پیشگیری یا بیماریابی سریع تر و یا راهکاری برای اصلاح نظام ارائه خدمت و افزایش بهره وری آن بتوان گره ای از گرفتاری های کشور گشود. بدیهی است این اندیشه مانع از تحقیقات بنیادین که ممکن است سالها طول بکشد تا به دستاوردی بینجامد نخواهد شد.
 ۴. توزیع عادلانه منابع پژوهش و بهره مندی پژوهشگران با بضاعت علمی در دانشگاههای علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی دور دست حتماً مورد توجه قرار گیرد. 
نباید احساس بی عدالتی، دانشمندان جوان کشور را در دانشگاههای مناطق محروم مأیوس کند. جنابعالی رنج کشیده فعالیت در یک دانشگاه نسبتاً محروم بوده اید و می دانید که پایتخت نشینی نباید امتیاز بزرگ بهره مندی از منابع کلان کشور باشد. 
 ۵. گرچه در بند ۳ ابلاغ ۲۹/۱۰/۱۳۹۷ معاون محترم قبلی نیز ذکر کردم که مراکز تحقیقاتی باید از شیوه مدیریت جزیره ای به شبکه تحقیقاتی متصل بدل شوند و بتوانند با تبادل تجربه و حاصل پژوهش با تقسیم وظایف و اولویت ها از دوباره کاری بپرهیزند، مع الوصف هنوز کارهای موازی و تکراری تحقیقات مشابه با درصدی مختصر تفاوت ادامه دارد. 
قطب های تحقیقاتی باید بر مسائل مختلف کشور، متمرکز و حمایت شوند و حاصل تحقیقات شان جهت طی طریق مناسب به وزیر و دست اندرکاران نظام اجرائی کشور ارائه گردد.
 ۶. ارتباط مستمر با پژوهشگران دانشگاههای غیر علوم پزشکی و همچنین مراکز تحقیقاتی خصوصی در داخل و خارج از کشور بخصوص متخصصین هموطنمان در دانشگاههای خارج با برنامه ریزی منسجم، اولویت سنجی و استفاده از ظرفیت های مادی، معنوی و تخصصی آنها می تواند موجب اعتلای کمی و کیفی پژوهش شود.
 ۷. تمرکز بر شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت بی بدیل آنها باید تسریع گردد. در این راستا هرگونه پیشنهاد جهت ارتقاء آنها مورد حمایت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم و دیگر مسئولان قرار خواهد گرفت.
 ۸. در مورد ساخت واکسن و داروهای موثر بر COVID-۱۹ اینجانب کمیته ای تشکیل داده ام که دست آوردهای مطلوبی در عرصه بین المللی بروز خواهد داد.
ورود سریع جنابعالی به این امر مهم موجب تسریع خواهد شد.
 توفیق آن برادر ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
  قدردانی از خدمات دکتر ملک زاده 
 وزیر بهداشت همچنین در نامه ای از خدمات دکتر ملک زاده در در مدت تصدی مسئولیت معاونت تحقیقات و فناوری تشکر کرد.
 متن این نامه به شرح زیر است: 
 جناب آقای دکتر ملک زاده 
 با سلام؛
خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می‌فرماید. بدینوسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت معاونت تحقیقات و فناوری صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.
از خداوند متعال سلامتی، بهروزی و دوام توفیق شما را در خدمتگزاری به نظام اسلامی و مردم شریف ایران، در مناصب و جایگاه‌های دیگر خواستارم.

دفعات مشاهده: 378 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تغییر در مدیریت ‌آمار و فن‌آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1399/9/1 | 
تغییر در مدیریت ‌آمار و فن‌آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی ایران
دکتر احسان بی طرف به عنوان سرپرست مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر جلیل کوهپایه زاده چهارشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۹  در نامه ای ضمن موافقت با درخواست استعفای دکتر علیرضا طهرانی یزدی از خدمات وی در زمان تصدی مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه تشکر کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین در ابلاغ جداگانه ای دکتر احسان بی طرف را به عنوان سرپرست جدید مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات منصوب کرد.
تأمین، بهبود و ارتقاء بسترها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، توسعه سیستم‌های اطلاعاتی در سطوح مختلف مدیریت، تقویت و بهینه سازی HIS و MIS دانشگاه مبتنی بر نیازهای طرح تحول سلامت، تسهیل در تولید، جمع آوری، پردازش و انتشار داده‌ها و اطلاعات حوزه سلامت، ایجاد چابکی در ارائه خدمات سلامت با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات سلامت الکترونیکی به شیوه عادلانه و سریع به آحاد مردم از مهم ترین وظایف برشمرده در ابلاغ سرپرست جدید مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات است.
 
 

دفعات مشاهده: 593 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انتصاب دکتر آسیه شجاعی به عنوان مدیرگروه آموزشی داروسازی سنتی

 | تاریخ ارسال: 1399/8/27 | 
انتصاب دکتر آسیه شجاعی به عنوان مدیر گروه آموزشی داروسازی سنتی 
مدیرگروه آموزشی داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برای دو سال آینده منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در حکمی دکتر آسیه شجاعی را به مدت دو سال به عنوان مدیرگروه آموزشی داروسازی سنتی دانشگاه منصوب کرد. 
دکتر جلیل کوهیایه زاده در این ابلاغ تلاش برای انسجام و افزایش همکاری و هم افزایی فعالیت هفت گانه اعضای گروه، در الویت قراردادن طرح های پژوهشی به صورت مشارکت با سایر گروه های علوم پایه و بالینی، هدایت فعالیت های گروه در جهت تعامل و همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و همچنین سازمانها و نهادهای ذی ربط کشوری و بین المللی و همچنین انجام پژوهشهای کاربردی و بین رشته ای و ایجادکننده ارزش و محصول دانش بنیان را از وظایف مدیر گروه آموزشی داروسازی سنتی برشمرده و تاکید کرده: در این گروه آموزشی باید برای تحقق اهداف دانشگاه در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و تعالی علمی، پژوهشی و اخلاقی گروه با مشارکت سایر اعضاء توجه ویژه شود.
بنا بر این ابلاغ مدیر گروه آموزشی داروسازی سنتی موظف شده، ظرف مدت یک ماه نقشه راه گروه را به صورت کوتاه، میان و بلند مدت به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند.

دفعات مشاهده: 387 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انتصاب مجدد دکتر علی نشاسته ریز به عنوان مدیرگروه آموزشی علوم پرتوی

 | تاریخ ارسال: 1399/8/24 | 
انتصاب مجدد دکتر علی نشاسته ریز به عنوان مدیرگروه آموزشی علوم پرتوی
مدیر گروه آموزشی علوم پرتوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برای دو سال آینده منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در حکمی دکتر علی نشاسته ریز را به مدت دو سال به عنوان مدیرگروه آموزشی علوم پرتوی دانشگاه معرفی کرد.
دکتر جلیل کوهیایه زاده در این ابلاغ تلاش برای انسجام و افزایش همکاری و هم افزایی فعالیت هفت گانه اعضای گروه، در الویت قراردادن طرح های پژوهشی به صورت مشارکت با سایر گروه های علوم پایه و بالینی، هدایت فعالیت های گروه در جهت تعامل و همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و همچنین سازمانها و نهادهای ذی ربط کشوری و بین المللی و همچنین انجام پژوهشهای کاربردی و بین رشته ای و ایجادکننده ارزش و محصول دانش بنیان را از وظایف مدیر گروه علوم پرتوی برشمرده و تاکید کرده: در این گروه آموزشی باید برای تحقق اهداف دانشگاه در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و تعالی علمی، پژوهشی و اخلاقی گروه با مشارکت سایر اعضاء توجه ویژه شود.
بنا بر این ابلاغ مدیر گروه علوم پرتوی موظف شده، ظرف مدت یک ماه نقشه راه گروه را به صورت کوتاه، میان و بلند مدت به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند.
دکتر علی نشاسته ریز از سال ۱۳۸۷ مدیریت گروه علوم پرتویی دانشکده پیراپزشکی را بر عهده دارد.

دفعات مشاهده: 630 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر