پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
رتبه بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۱ اعلام شد / دانشگاه علوم پزشکی ایران در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر پزشکی دنیا

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/8/11 | 
دانشگاه علوم پزشکی ایران با صعود بیش از ۱۰۰ پله ای در آخرین رتبه بندی موضوعی تایمز، در جایگاه ۵۰۰-۴۰۱ برترین دانشگاه های جهان در حوزه علوم پزشکی بالینی، پیش بالینی و بهداشت قرار گرفت. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی مقتدایی؛ معاون بین الملل و رییس پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلام این خبر، گفت: رتبه بندی موضوعی تایمز، یکی از مهمترین رتبه بندی های بین المللی است که سالانه به ارزیابی عملکرد دانشگاه های جهان در یازده حوزه موضوعی مختلف می پردازد.
وی افزود: حوزه های موضوعی تایمز شامل پزشکی (بالینی، پیش بالینی و بهداشت)، علوم زیستی (بیولوژی، علوم ورزشی، کشاورزی و ...) ، علوم فیزیکی ( فیزیک، نجوم، شیمی و ...)، روانشناسی، اقتصاد و تجارت، آموزش، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی فناوری، علوم کامپیوتر و هنر و علوم انسانی هستند.
دکتر مقتدایی اظهار کرد: رتبه بندی موضوعی تایمز بر اساس سیزده شاخص عملکردی در پنج حوزه آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد.
وی با بیان اینکه امسال ۸۵۶ دانشگاه از سراسر جهان در حوزه علوم پزشکی، رتبه بندی شده اند و یازده دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در بین آنها قرار دارند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران با صعود ۱۰۰ پله ای نسبت به سال گذشته با کسب رتبه ۵۰۰-۴۰۱ در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر علوم پزشکی جهان قرار گرفته و رتبه دوم کشور را دارد.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین گفت: در حوزه علوم زیستی نیز  ۸۹۵ دانشگاه از کشورهای جهان رتبه بندی شده اند که دانشگاه علوم پزشکی ایران در این حوزه غیر تخصصی نیز با کسب رتبه ۸۰۰-۶۰۱، در بین هفده دانشگاه ایرانی جایگاه پنجم کشوری را به دست آورده است. 
دکتر مقتدایی در پایان ضمن تبریک این دستاورد به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران از حمایت های رییس، معاونین، مسئولان، اعضای هیأت علمی، تمامی کارکنان و دانشجویان این دانشگاه قدردانی کرد و از خداوند متعال توفیق خدمت به ملت عزیز ایران را خواستار شد.

خبر: حسین دزفولی
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
https://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.107990.fa
برگشت به اصل مطلب