پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
مدیر اجرایی بیمارستان شهدای یافت آباد خبر داد: روزانه ۲۰۰ مراجعه سرپایی در موج چهارم کرونا/ ۱۰ درصد بستری می شوند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/1/30 | 
مدیر اجرایی بیمارستان شهدای یافت آباد خبر داد:
روزانه ۲۰۰ مراجعه سرپایی در موج چهارم کرونا/ ۱۰ درصد بستری می شوند
مدیر اجرایی بیمارستان شهدای یافت از مراجعه روزانه حدود ۲۰۰ فرد مشکوک به کرونا به این مرکز درمانی در موج چهارم خبر داد و گفت: ۱۰ درصد مراجعه کنندگان بستری می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر یاسر جویانی؛ مدیر اجرایی بیمارستان شهدای یافت آباد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: در بیمارستان شهدای یافت آباد، ۵۰ تخت عادی و ۱۹ تخت ICU  برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و ۱۲ تخت  تحت نظر در اورژانس هم برای خدمت رسانی به بیماران  وجود دارد و در حال حاضر تمام تخت ها تکمیل هستند.
وی افزود: به طور روزانه ۲۰۰ مراجعه سرپایی به بیمارستان داریم که با توجه به ترخیص ها، به طور متوسط ۱۰ درصد از بیماران بستری می شوند.
دکتر جویانی با اشاره به راه اندازی کلینیک رمدسیویر تراپی گفت: ارائه خدمت به بیماران دارای اندیکاسیون در این کلینیک به ظرفیت تخت های بستری کمک می کند.
مدیر اجرایی بیمارستان شهدای یافت آباد خاطرنشان کرد: مهمترین عامل در درمان بیماران کرونایی، موضوع اکسیژن رسانی است که خوشبختانه در اسفند سال ۱۳۹۸ ما توانستیم ظرفیت اکسیژن رسانی بیمارستان را با خرید دستگاه و تجهیزات لازم به دو برابر برسانیم.
وی با بیان اینکه مشکل خلوص اکسیژن هم با استقرار مخزن اکسیژن مایع ۱۰ تنی در آبان ۱۳۹۹ حل شد، افزود: همچنین با تامین دستگاه سی تی اسکن در تیرماه سال گذشته در زمینه تشخیص بیماران کرونایی هم مشکلی نداریم.
دکتر جویانی گفت: از شروع اپیدمی کرونا تاکنون، ۲۹هزار و ۲۰۰ بیمار سرپایی به بیمارستان مراجعه کرده اند که حدود ۲۰۰۰ بیمار در بخش های عادی و ICU بیمارستان بستری شدند.
پایان خبر
ره نورد
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
https://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.115167.fa
برگشت به اصل مطلب