پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
کسب مقام اول رویداد ملی استارتاپ های کشور توسط پژوهشگر پزشکی اجتماعی دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | 

 پژوهشگر پزشکی اجتماعی مرکز تحقیقات طب پیشگیری و  سلامت جمعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به کسب مقام اول رویداد ملی استارتاپ های  کشور شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر نصیر دهقان در اولین رویداد ملی استارتاپ  های کشور، مقام اول را کسب نمود.
این رویداد به تولیت وزارت کشور با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه و معاونت اجتماعی شهرداری تهران با محور کلی کاهش آسیب های اجتماعی و در شاخه های زنان سرپرست خانواده ،حاشیه نشینی، کودکان کار و معرفی کسب و کارهای اجتماعی برگزار گر دید.
استارتاپ دکتر نصیر دهقان که فعالیت آن در زمینه تولید دمنوش ترک  سیگارمی باشد و دارای ثبت اختراع است موفق به کسب مقام اول در کشور گردیده است.
دکتر دهقان در خصوص نوع فعالیت ثبت شده خود عنوان کرد: همان طور که می دانید مصرف دخانیات دومین عامل مرگ و میر در جهان با بیش از 5 میلیون نفردرسال است .
وی گفت: این آمار زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم تعداد افراد کشته شده در جنگ جهانی اول در 4 سال حدود 10 میلیون نفر بوده است .
پژوهشگر پزشکی اجتماعی بیان کرد: اکثر قریب به اتفاق مصرف کنندگان دخانیات تمایل به کاهش مصرف دارند و به دنبال راهکار و جایگزین مناسب این عادت پرخطر می گردند.
دکتر دهقان افزود: ما اقدام به اختراع و تولید دم نوش کاهش دهنده و ترک سیگار نمودیم که پس از اخذ مجوزهای وزارت بهداشت موفق به دریافت ایزوهای آلکالین کننده ( قلیایی کننده) و آنتی اکسیدان برای آن شدیم که  در روند کاهش تمایل افراد به مصرف دخانیات موثر می باشد.
وی اظهار نمود: استراتژی ما برای ورود به بازار در مکان و زمان های ممنوع برای مصرف دخانیات مانند ادارات، شهرداری ها دانشگاهها ، ترمینال های مسافربری و مکان های عمومی  است تا بتوانیم  این عادت سالم را جایگزین مصرف دخانیات نماییم.
دکتر دهقان ادامه داد: امید است با حمایت وزارت بهداشت با توسعه این فعالیت در کلینیک های ترک اعتیاد بتوانیم بار زیاد بیماری های غیر واگیر مرتبط با مصرف دخانیات در کشور را کاهش دهیم .
به گفته ایشان ، دانشگاه علوم پزشکی ایران یک دانشگاه کارآفرین است که باید به سمت محصول های کاربردی پیش رود.
دانشگاه علوم پزشکی ایران کسب این موفقیت را به دکتر نصیر دهقان تبریک گفته و برای ایشان آرزوی سربلندی و توفیق دارد.
خبر : رهنورد
 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
https://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.78538.fa
برگشت به اصل مطلب