پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- درباره کرونا ویروس بیشتر بدانیم
ویروس ها همیشه یک قدم جلوتر از نظام سلامت جهانی بودند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/11/14 | 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران : ویروس ها همیشه یک قدم جلوتر از نظام سلامت جهانی بودند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی : دکتر منوری استاد و عضو هیئت علمی گروه ویروس شناسی درخصوص ویروس کرونا ، با واحد روابط عمومی دانشکده پزشکی گفتگو کرد.
دکتر منوری در ابتدا تصریح کرد : ویروس کرونا هم در انسان و هم در حیوان ایجاد بیماری می کند.  با این کرونا ویروس جدید  مجموعا هفت ویروس  کرونا  فقط در انسان ایجاد بیماری میکند  که تاکنون شناسائی شده است. ویروسهای سارس و مرس نیز متعلق به این خانواده ویروسی است.کرونا ویروس جدید  یا(Novel Corona virus 2019) آخرین مورد گزارش شده از این خانواده ویروسی است که خاصیت جهش ژنتیکی بالایی دارد .
استاد گروه ویروس شناسی درخصوص ساختار این ویروس گفت : از لحاظ ساختاری این ویروس دارای ژنوم RNA هستند و هرچه بیشتر در میان انسان ها باشد احتمال جهش آن بیشتر نیز خواهد بود . این ویروس در مقایسه با ویروس آنفلونزا جهش کمتری دارد و کرونا ویروسها بعد از رینو ویروس ها در رتبه دوم در ایجاد بیماری سرماخوردگی قرار دارند.
عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین درخصوص علائم ویروس کرونا گفت : علائم این ویروس شبیه آنفلونزا است و با تب سرفه، آبریزش و تنگی نفس شروع می شود و اگر این علائم حاد شود میتواند منجر به از کار افتادن کلیه ها و حتی مرگ شود .
ایشان درخصوص میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز بیان داشت :مرگ و میر ناشی از این ویروس حدود 3% می باشد و کمتر از بیماری سارس است . تفاوت دیگر این ویروس  با ویروس آنفلونزا در این است که ما برای پیشگیری و درمان بیماری آنفلونزا واکسن و دارو داریم اما برای ویروس کرونا صرفا از درمان های حمایتی استفاده می شود .
دکتر منوری همچنین بیان کرد: ویروس ها همیشه یک قدم جلوتر از نظام سلامت جهانی بوده اند ، باید برنامه ریزی  دقیق و مدونی دراین خصوص داشته باشیم که مهمترین آنها آموزش کادر پرستاری و ایجاد کادر مجرب بهداشتی، همچنین تجهیز اتاق های ایزوله در مراکز درمانی است . از نکات مهم و لازم دیگر برخوردار بودن از امکانات آزمایشگاهی جهت تشخیص صحیح  این بیماری است خصوصا درزمان اپیدمی های نظیر این مورد.
استاد گروه ویروس شناسی برضرورت رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد و افزود : باید از تماس با افراد مشکوک( دست دادن و روبوسی کردن) خودداری شود . همچنین استفاده از ماسک در اماکن پرجمعیت و ضدعفونی کردن دستها می تواند روند رو به رشد این بیماری را تا حدودی کنترل کند . در صورت استفاده از گوشت در برنامه های غذایی می بایست به طور کامل پخته شود.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان خاطر نشان کرد : در زمان سرماخوردگی ، منتظر تشدید علائم نباشید و هرچه سریعتر به پزشک معالج ویا مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایید. 
 
 
 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
https://iums.ac.ir/find.php?item=5.45775.97386.fa
برگشت به اصل مطلب