• 1401/05/30 - 13:11
  • - تعداد بازدید: 278
  • - تعداد بازدیدکننده: 262
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

جوانی جمعیت یک مقوله ملی است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه جوانی جمعیت یک مقوله ملی است، گفت: آینده کشور به جوانی جمعیت گره خورده است.

4817.mp3 جوانی جمعیت یک مقوله ملی است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه جوانی جمعیت یک مقوله ملی است، گفت: آینده کشور به جوانی جمعیت گره خورده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران به نقل از وبدا، دکتر کمال حیدری معاون بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز (یکشنبه ۳۰ مردادماه) در نشست توجیهی کشوری مدیران و کارشناسان اداره جوانی جمعیت و سلامت خانواده دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرکز همایش‌های هتل قلب تهران، با بیان اینکه جوانی جمعیت یک مقوله ملی است، اظهار داشت: آینده کشور به جوانی جمعیت گره خورده است.
وی افزود: کشوری موفق و پویا است که آینده اقتصاد، فرهنگ و مراکز علمی آن در دست نسل جوان باشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره جوانی جمعیت، گفت: مقام معظم رهبری تاکنون بیش از ۴۵ بار به جوانی جمعیت اشاره کردند که با تلاش بسیار گسترده‌ای که صورت گرفت قانون جوانی جمعیت مصوب شد و همه دستگاه ها باید برای اجرایی شدن آن تلاش کنند.
وی با اشاره به تشکیل قرارگاه ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ریاست وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت مصمم است که تکالیف خود در خصوص حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را به نحو شایسته ای اجرا کند.
دکتر حیدری افزود: بحث جمعیت صرفاً تکلیف وزارت بهداشت نیست اما به دلیل سیاست‌های تعدیل جمعیت در زمان‌های گذشته و برعکس شدن آن و نقش نیروهای بهداشتی و درمانی در این مسیر باید همه عزم خود را جزم کرده تا به سمت فرزندآوری و ازدیاد نسل حرکت کنیم.
وی افزود: باید در مورد ضرورت جوانی جمعیت جهاد تبیین راه‌ اندازی شود و ما معتقدیم نخست باید همکاران ما در بخش بهداشت توجیه شوند تا در این مسیر  با قوت و همت بیشتری حرکت کنند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بحث جوانی جمعیت نیازمند حرکتی عالمانه و خلاقانه است و همه مسئول هستیم و نمی‌توان سطحی و شعاری کار کنیم بلکه باید جهادی کار کرد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار قرارگاه سلامت و جوانی
  • کد خبر : 4817
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید