• 1401/05/30 - 10:29
  • - تعداد بازدید: 102
  • - تعداد بازدیدکننده: 100
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دکتر عین اللهی در سیزدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت عنوان کرد

طرح های درمان ناباروری در اولویت نظام سلامت

سیزدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت به ریاست وزیر بهداشت و با حضور رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی، معاونان و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت با ارائه گزارشی از وضعیت اجرا و پیشرفت های مصوبات قبلی و گزارش اقدامات این قرارگاه برگزار شد.

4812.mp3 طرح های درمان ناباروری در اولویت نظام سلامت

سیزدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت به ریاست وزیر بهداشت و با حضور رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی، معاونان و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت با ارائه گزارشی از وضعیت اجرا و پیشرفت های مصوبات قبلی و گزارش اقدامات این قرارگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در این نشست با اشاره به نقش آفرینی وزارت بهداشت در سیاست های جمعیتی، اظهار داشت: اولویت اول تخصیص و توزیع منابع در پروژه های عمرانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید با طرح های حوزه جمعیت و خدمات درمان ناباروری باشد.

وی تاکید کرد: مراکز درمان ناباروری باید مجهز به تمامی امکانات و خدمات مورد نیاز زوجین باشد و همه امور از جمله آزمایش های تخصصی باید در همین مراکز انجام و از ارجاع زوجین به بیرون از مراکز، پرهیز شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه لازم است وضعیت موجود و برنامه گسترش مراکز درمان ناباروری توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تهیه شود، گفت:  اقدامات تشویقی  جهت حمایت از مراکز و افراد فعال در درمان ناباروری ضروری است.

وزارت بهداشت با تمام توان پای کار اجرای قانون جوانی جمعیت آمد

دکتر فاطمه محمدبیگی، رییس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تقدیر از وزیر و مدیران وزارت بهداشت در اجرای قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده، گفت: همایش ها و گردهمایی های زیادی در ماه های اخیر برای مدیران دانشگاه های علوم پزشکی در مورد اجرای این قانون برگزار شده و خیزش عظیمی در اقناع سازی مدیران حوزه سلامت، شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده،  تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت پیش بینی نشده بود اما وزارت بهداشت به صورت جهادی و با تمام توان پای کار اجرای این قانون آمده که شایسته تقدیر است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، زودتر از ستاد ملی جمعیت، قرارگاه جمعیت را تشکیل داد که در ستاد ملی به عنوان موفق ترین دستگاه اجرایی شناخته شده است.

دکتر محمد بیگی گفت: تمام افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و بیمه پرداز این سازمان هستند، وقتی در معرض بیماری قرار می گیرند و یا از مرخصی زایمان استفاده می کنند، در طول مدت مرخصی زایمان باید تحت پوشش خدمات بیمه ای باشند و مدت ۹ ماهه مرخصی آنها  شامل خدمات بیمه و سنوات بیمه ای شود.

 پایان مطلب//

 
  • گروه خبری : اخبار قرارگاه سلامت و جوانی
  • کد خبر : 4812
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید