• 1401/05/26 - 13:41
  • - تعداد بازدید: 393
  • - تعداد بازدیدکننده: 380
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هفتمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

هفتمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

4277.mp3 هفتمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد
هفتمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر فیروزبخت مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس  گفت: برای اینکه جوانی جمعیت حفظ شود، باید تعداد موالید دو برابر شود. همچنین برای اینکه جامعه به سمت جوانی پیش رود، باید میزان موالید سه برابر شود.
 
وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی ایران با حدود هفتاد هزار موالید بین سه تا پنج سال فرصت وجود دارد تا این رقم به 140هزار تولد افزایش یابد. اگر بخواهیم جامعه را به سمت جوانی ببریم باید طی یک بازه زمانی پنج ساله این عدد به 210 هزار تولد افزایش یابد.
 فیروزبخت با بیان اینکه در جلسات گذشته موضوعات تخصصی و فنی مشخص و قرارگاه آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است، گفت:  مباحثی از جمله مهدکودک ها با توجه به اهمیت ماده 22 قانون جوانی جمعیت، خوابگاه ها، ناباروری، زایمان طبیعی، غربالگری و سقط عناوین موضوعاتی بود که رؤسای کمیته ها مصوباتی ارائه کردند که مورد تصویب قرار گرفت. 
وی خاطر نشان کرد: در این جلسات با 68 تا 70 مصوبه نهایی شد، که از این تعداد 12مصوبه عمومی، 8 مصوبه کمیته بهداشت، و 8 مصوبه کمیته درمان و مراقبت، 9 مصوبه کمیته فرهنگی، 4 مصوبه کمیته علمی، 13  مصوبه کمیته توسعه و پشتیبانی، چهار مصوبه کمیته بیمه و دو مصوبه برای کمیته رسانه تلقی می شود.
در ادامه جلسه قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعضای کمیته های تخصصی در قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت به بیان نظرات و پیشنهادات اجرایی خود پرداختند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار قرارگاه سلامت و جوانی
  • کد خبر : 4277
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
المیرا ترنیان
خبرنگار:

المیرا ترنیان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید