• 1401/06/16 - 14:23
  • - تعداد بازدید: 472
  • - تعداد بازدیدکننده: 470
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

"نشاط" با "امید به آینده" در بین دانشجویان تقویت می شود/ضرورت گسترش خوابگاه متاهلی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تقویت نشاط و امید به آینده در بین دانشجویان، تحصیل کردگان و حتی اعضای هیئت علمی برای جلوگیری از مهاجرت بر ضرورت گسترش خوابگاه های متاهلی تاکید کرد.

5105.mp3 "نشاط" با "امید به آینده" در بین دانشجویان تقویت می شود/ضرورت گسترش خوابگاه متاهلی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر محسن خالقیان در نشست تخصصی «مسئولیت اجتماعی، آگاهی بخشی و پیشگیری از خودکشی» عنوان کرد: این چنین نشست هایی در دانشگاه نشان از حساسیت ویژه و توجه به این مقوله است تا راهکارو حمایت های لازم از دانشجویان صورت پذیرد.
وی با اشاره به فشارهای روان به دانشجویان و خانواده های آنان در دوران کرونا گفت: معاونت فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه با شروع سال تحصیلی جدید برای پیشگیری از بحران های سلامت روان، راهکار و تدابیر لازم برای تمرین بیشتر در این زمینه لحاظ می کند.
خالقیان ادامه داد: براین اساس تمام تلاش بر این مسئله متمرکز است تا امکانات لازم برای دانشجویان به ویژه در زمینه خوابگاه ها فراهم شود؛ با این وجود، مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه مزید علت است و باید هماهنگی های بین بخشی و نظارتی در کنار یکدیگر صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: بحث نشاط و نبود امید به آینده دو مقوله مهمی است که باید در حوزه تحصیل کردگان و حتی اعضای هیئت علمی با محوریت تامین معیشت مناسب آنها، توجه شود، زیرا بحث مهاجرت این گروه در حال حاضر، موردی است که نمی توان آن را کتمان کرد.
خالقیان به اهمیت ویژه معاونت فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه در مقوله ازدواج دانشجویی تاکید کرد و گفت: بحث ازدواج های دانشجویی به طور جد پیگیری می شود، ولی باید همانطور که به امر ازدواج در کلام توجه می شود در عمل نیز حمایت های لازم صورت پذیرد، به طور مثال هم اکنون این دانشگاه با وجود حدود 9 تا 10 هزار دانشجو، فقط یک خوابگاه متاهلی دارد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: سازمان و نهادهای مختلف در کشور باید در زمینه کاهش استرس در جامعه به خصوص قشر دانشجو و به طور ویژه برای دانشجویان متاهل، نقش خود را در افزایش این حمایت ها ایفاء کنند.
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 5105
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید