• 1401/08/08 - 14:41
  • - تعداد بازدید: 242
  • - تعداد بازدیدکننده: 239
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
پناهیان:

اداره افکار عمومی کشور با هدایت اهالی علم اثرگذار است/دانشگاه ها بهترین مکان برای شنیدن صدای جامعه

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با اشاره به اینکه هر زمان جهان با حضور دانشمندان اداره شود، زمان ظهور امام زمان (عج) خواهد بود، گفت: دانشگاه ها بهترین مکان برای شنیدن صدای جامعه است، بنابراین اداره افکار عمومی کشور با هدایت اهالی علم اثرگذار خواهد بود.

6843.mp3 اداره افکار عمومی کشور با هدایت اهالی علم اثرگذار است/دانشگاه ها بهترین مکان برای شنیدن صدای جامعه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در مراسم اجتماع دانشگاهیان علوم پزشکی ایران در سوگ شهدای شاهچراغ شیراز با طرح سئوالی درباره اداره افکار عمومی جامعه از طرف رسانه ها یا دانشگاه ها عنوان کرد: هیچ موضوعی نیست که دانش برای آن راهکاری نداشته باشد، بنابراین دانشمندان حوزه های مختلف در کشور باید به مسائل مختلف کشور از جمله حجاب و اعتراضات کشور بپردازند.

وی با اشاره به اینکه به همان صورتی که در حوزه پزشکی، دانشمندان این حوزه با وجود اختلافات علمی متعدد با یکدیگر به گفت وگو و بحث می پردازند و حتی در این اختلاف دیدگاه های علمی نیز اصرار دارند، افزود: درخصوص اعتراضات نیز باید دانشگاه ها به محلی برای گفت وگو و تبادل آراء تبدیل شود.

حجت السلام پناهیان ادامه داد: در روزهای نخست وقایع اخیر کشور، رسانه ملی برخی از سیاسیون را دعوت و جلسات مناظره ای برگزار کرد، درحالی که جای دانشمندان و اصحاب علم و فرهنگ باید در این مناظرات پررنگ تر شود.

وی با به نقد کشیدن نوع انتخاب برخی افراد برای نمایندگی مجلس تصریح کرد: شورای نگهبان نیز باید در آینده به سمتی سوق پیدا کند تا با بهره گیری از دانشمندان، کشور اداره شود، به طور مثال وقتی یک فرد رئیس دانشگاه یا مدیر گروه علمی می شود کسی است که از بین همان استادهای دانشگاه و یا گروه علمی انتخاب می شود.

حجت السلام پناهیان با اشاره به اینکه هر زمان جهان با حضور دانشمندان اداره شود، زمان ظهور امام زمان (عج) خواهد بود، گفت: در زمان ظهور بحث (چه دینی داشتن)؛ دیگر مطرح نخواهد بود، بنابراین به همان روش علمی که ثابت شده است عبادت به انسان آرامش می بخشد، ولو افراد هر دینی داشته باشند، بحث های ارزشی نیز باید به زبان علم بیان شود.

وی با بیان اینکه علت ضعف اجرای حجاب در کشور به دلیل نبود توجیهات علمی است، افزود: احکام در دین نیز براساس نظرات هر مرجعی تفاوت دارد، بنابراین وقتی برای درمان و انتخاب پزشک حاذق به روش پوپولیستی عمل نمی شود باید اداره کشور نیز پوپولیستی صورت نپذیرد و اصحاب علم و فرهنگ این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

حجت السلام پناهیان تصریح کرد: براین اساس در کشور سیاسیونی محترم خواهند بود که جایگاه دانشمندان را به رسمیت بشناسند، از طرفی نیز رهبر معظم انقلاب حدود 25 سال است که بر راه اندازی کرسی های نظریه پردازی و آزاد اندیشی توصیه کردند و چه بهتر برای ایجاد مکانی برای تجمع شنیدن صدای جامعه؛ این مکان در دانشگاه ها راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب مهمترین جلسات خود را با دانشجویان و نخبگان به عنوان ستون های علمی و عقلانیت برگزار می کند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یعنی روحیه علمی، و ایمان نیز میوه عقلانیت است، بنابراین به تعبیری هر کس انقلابی است از عقلانیت دفاع می کند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 6843
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید