• 1401/03/29 - 14:00
  • - تعداد بازدید: 1404
  • - تعداد بازدیدکننده: 1367
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نشست خبری رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به یک هشتم جمعیت کشور/ ضرورت حفظ جایگاه نخست دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه بندی تایمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت حفظ جایگاه نخست جهان در شاخص سلامت و رفاه بر اساس رتبه بندی رتبه بندی تایمز، گفت: یک هشتم جمعیت کشور خدمات بهداشتی و درمانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت می کنند.

2614.mp3 ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به یک هشتم جمعیت کشور/ ضرورت حفظ جایگاه نخست دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه بندی تایمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت حفظ جایگاه نخست جهان در شاخص سلامت و رفاه بر اساس رتبه بندی رتبه بندی تایمز، گفت: یک هشتم جمعیت کشور  خدمات بهداشتی و درمانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در نشست خبری یکشنبه بیست و نهم خرداد 1401 از کسب جایگاه اول جهانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص بهداشت و رفاه به عنوان یک دستاورد بزرگ ملی یاد کرد و گفت: نسل اولیه دانشگاه ها بر آموزش تمرکز داشتند اما در دانشگاه های نسل دوم، پژوهش نیز مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تعریف دانشگاه های نسل سوم گفته شد که آموزش و پژوهش باید موجب تولید یک محصول شوند، افزود: در سالهای اخیر جامعه محور بودن و پاسخگویی به نیاز شهروندان کلیدواژه دانشگاه های نسل نو شده و تاکید می شود که دانشگاه ها باید در قبال جامعه مسئولیت پذیر باشد.

پازوکی گفت: اضافه شدن ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در دهه شصت شمسی به وظایف دانشگاه های علوم پزشکی ایران موجب شده تا در تحقق شاخص های دانشگاه های نسل پنجم پیشتاز باشیم.

وی با بیان اینکه بیش از  ۵.۵ میلیون تحت پوشش خدمات ۱۴۱ مرکز و ۲۲۰ پایگاه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند، افزود: علاوه بر این جمعیت نیز، حدود ۴ میلیون نفر نیز از مناطق غرب استان تهران و همچنین اتباع سایر کشورها از خدمات ما استفاده می‌کنند؛ در واقع یک هشتم جمعیت کشور تحت پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: شاخص تاثیر گذاری در جامعه از سال 2019 به شاخص های ارزیابی تایمز اضافه شده و دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس آخرین رتبه بندی سال 2022 در شاخص رفاه و سلامت جامعه، رتبه اول را بین یک هزار و 101 دانشگاه از 96 کشور به دست آورده است.

وی با بیان اینکه حضور دانشجویان در مراکز بهداشتی و درمانی موجب شده تا آموزش با ارائه خدمت به مردم همراه باشد، خاطرنشان کرد: حفظ این جایگاه بین المللی از کسب آن مهم تر است و باید تلاش خود را مضاعف کنیم تا کیفیت و کمیت خدمات را متناسب با شأن مردم ارتقا دهیم.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 2614
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید