• 1401/06/12 - 10:00
  • - تعداد بازدید: 306
  • - تعداد بازدیدکننده: 304
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت:

استانداردسازی نسبت پرستار به تخت در آزمون پیش رو ملاک تعیین سهمیه جذب است

معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: جذب پرستار در آزمون پیش‌رو با اولویت دانشگاه‌هایی که نسبت پرستار به تخت آنها با نرم کشوری فاصله دارد، انجام می‌شود.

4863.mp3 استانداردسازی نسبت پرستار به تخت در آزمون پیش رو ملاک تعیین سهمیه جذب است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وبدا، دکتر عباس عبادی در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان که با بررسی مشکلات پرستاران برگزارشد، با بیان مطلب فوق، اظهارداشت: مشکل کمبود نیروی پرستار موضوع جدید و مختص یک یا چند دانشگاه نیست بلکه در همه کشور با کمبود پرستار مواجه هستیم. 

وی با تأکید بر پیگیری اصلاح چارت بیمارستانی، افزود: نامتعادل بودن تخت‌های مصوب با تخت‌های فعال بیمارستانی بر مشکل کمبود پرستار به میزان قابل توجهی افزوده و به عنوان مثال بیمارستان افضلی پور کرمان  ۴۸۰ تخت مصوب  اما بیش از ۷۰۰ تخت فعال دارد در حالیکه نیروی آن برای ۴۸۰ تخت تامین شده، در واقع فشار کار و ارائه خدمت به سایر تخت‌ها به دوش پرستاران موجود می‌افتد که این موضوع علاوه بر فرسایشی بودن، کیفیت خدمات پرستاری را هم کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل کرمان در رفع نیروی انسانی و دانشگاه هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سطح کشور که از میانگین کشوری عقب هستند، اولویت خود را در جهت افزایش در جذب جدید که نیمه دوم سال انجام می شود، گذاشته ایم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر ارائه برنامه کاربردی برای کاهش شکاف آموزش و بالین، گفت: باید با تلفیق تئوری، بالین و عرصه در ارائه خدمت، احساس مسئولیت و تعهد بیشتری نسبت به بیمار و مددجو در دانشجویان و فراگیران نسبت به بالین ایجاد شود.

وی با اشاره به طرح اتندینگ که در دانشکده پرستاری تبریز اجرا شد، از این طرح به عنوان یک طرح موفق یاد کرد و گفت: تلفیق آموزش در بالین و یا در عرصه نیازمند توجه بیشتری است و می طلبد سایر دانشکده‌های پرستاری نیز از آن بهره بگیرند. 

گفتنی است کمبود نیروی پرستار،  پرداختی پرستاران، سختی کار، برقراری فوق العاده خاص، اصلاح برخی از فرایندهای اسلامی شدن بیمارستان ها و ساخت ساختمان دانشکده پرستاری کرمان، از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

پایان مطلب//

 
 
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4863
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید