• 1401/11/09 - 03:57
  • - تعداد بازدید: 364
  • - تعداد بازدیدکننده: 313
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت انجام شد:

افتتاح اولین بیمارستان مجازی آموزشی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران

اولین بیمارستان مجازی آموزشی کشور یکشنبه نهم بهمن 1401 با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران به بهره برداری رسید.

10885.mp3 افتتاح اولین بیمارستان مجازی آموزشی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛علوم پزشکی ایران‌،  دکتر ابوالفضل باقری فرد- معاون آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه راه اندازی اولین بیمارستان مجازی آموزشی کشور اظهار کرد:  این بیمارستان مجازی با هدف توسعه آموزش های علوم پزشکی ایجاد شده  تا دانشجویان در محیط شبیه سازی شده، آموزش های لازم را فرا گرفته و قبل از ورود به محیط واقعی بیمارستان، مهارت های لازم برای خدمت رسانی به بیماران را کسب کنند.

وی با تاکید بر حفظ شان و منزلت بیماران اظهار کرد: در نظر داریم به منظور تعمیق آموزش های علوم پزشکی، بیمارستان های مجازی را در سایر دانشگاه های کشور راه اندازی کنیم.
دکتر حوریه محمدی- مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه ایران نیز عنوان کرد: این بیمارستان با هدف آموزش دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی طراحی و ایجاد شده است.

وی با بیان این نکته که بحث امنیت بیماران برای حوزه پزشکی بسیار حائز اهمیت است، افزود: ضروری است تا دانشجویان قبل از ورود به محیط واقعی کار، یک سری از مهارت های لازم را با استفاده از شبیه سازها، مانکن ها و نرم افزارها بیاموزند.

محمدی تصریح کرد: این بیمارستان شامل دو بخش بیمارستان شبیه سازی و مجازی شده و دارای قسمت های مختلف CCU، NICU،CPR، اتاق زایمان، عمل سرپایی، جراحی و... است.

وی افزود: در این بیمارستان شبیه سازی شده، برای توسعه آموزش مجازی از نرم افزارها و وی آرهای استاندارد استفاده شده است.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 10885
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

فیلم ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید