• 1401/06/27 - 12:43
  • - تعداد بازدید: 514
  • - تعداد بازدیدکننده: 504
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون وزارت بهداشت در اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی مطرح کرد:

افزایش دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان / اهمیت ارتباط با دانشجویان نخبه علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره اهمیت حفظ ارتباط با دانشجویان نخبه بعد از فارغ التحصیلی، گفت: دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان افزایش می یابد.

5379.mp3 افزایش دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان / اهمیت ارتباط با دانشجویان نخبه علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر ابوالفضل باقری در اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی گفت: وظیفه حاکمیت در هر جامعه ای کشف استعدادها، توانمندسازی نخبگان و در گام سوم بهره مندی از آنها در جهت رفع مشکلات مردم است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در دو گام اول خوب کار شده، افزود: اما در گام سوم که باید از استعدادها و ایده های نو بهره مند بشویم، متاسفانه نخبگان را رها می کنیم و شاهد این هستیم که ایده ها چند سال بعد از یک دانشگاه و در کشور دیگری غیر از ایران سر در می آورد.

وی با اشاره به اختلاف ناچیز بین رتبه اول تا سوم در المپیاد علمی دانشچویان کشور، تاکید کرد: استعدادهای درخشان فقط طلاآوران نیستند، بنابراین امسال دربرگیری استفاده از تسهیلات استعدادهای درخشان را افزایش خواهیم داد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: سامانه ای برای استعدادهای درخشان آماده شده تا با نخبگان علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی نیز در ارتباط بوده و از وجود آنها بهره مند باشیم.

ایجاد یأس خط قرمز ما است

وی گفت: ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت علاوه بر اهداف آموزشی یک وظیفه مهم داریم و آن نیز ایجاد امید و نشاط در جامعه علمی کشور است.

باقری فرد با بیان اینکه ایجاد یأس خط قرمز ما است، افزود: خوشبختانه نتایج آزمون دستیاری اعلام شد و چهار هزار نفر در آزمون دستیاری در مرحله اول پذیرفته شدند که این نتیجه در طول عمر وزارت بهداشت بی سابقه است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پایان اظهار کرد: امیدوارم اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، افتتاحیه ای برای استفاده از استعدادهای درخشان باشد.

اختتامیه چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور شامگاه چهارشنبه بیست و سوم شهریور 1401 پس از پنج روز رقابت انفرادی و گروهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 5379
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید