• 1401/06/06 - 10:18
  • - تعداد بازدید: 310
  • - تعداد بازدیدکننده: 290
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به مناسبت برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت؛

امام حسین (ع) درباره سلامت بدن چه گفته است؟

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح بیانات امام حسین (ع) درباره سلامت بدن از جمله عبور نور از چشم، امواج صوتی و برخورد آن با پرده گوش و همچنین بحث پرده اطراف قلب پرداخت.

4623.mp3 امام حسین (ع) درباره سلامت بدن چه گفته است؟
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح بیانات امام حسین (ع) درباره سلامت بدن از جمله عبور نور از چشم، امواج صوتی و برخورد آن با پرده گوش و همچنین بحث پرده اطراف قلب پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر حسین کیوان درخصوص برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت عنوان کرد: واقعه عاشورا از مهم ترین وقایع تاریخ اسلام است و هر ساله مسلمانان دنیا از جمله ایرانیان، عزاداری های باشکوهی را برای یادآوری این قیام انجام می دهند.
وی ادامه داد: همه این عزاداری ها و مراسمی که برپا می شود از جمله راهپیمایی اربعین که تبدیل به یکی از بزرگترین راهپیمایی های جهان شده است، زمانی به صواب کامل می رسد که شناخت درستی از علت و علل حادثه عاشورا و امام حسین (ع) ایجاد شود.
کیوان گفت: به دلیل اینکه برگزار کننده همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت، دانشگاه علوم پزشکی ایران است، تصمیم گرفته شد تا موضوعات سلامت جسمی و روحی از بیانات امام حسین (ع) احصاء و مود بحث و بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به دعای عرفه عنوان کرد: در فرازهای از دعای عرفه و در 1400 سال قبل امام حسین (ع) به نحوه عبور نور از چشم، امواج صوتی و برخورد آن با پرده گوش و همچنین پرده اطراف قلب صحبت کردند و بیان این مباحث در آن زمان یک اعجاز است.
کیوان با اشاره به قدمت تاریخ علم آناتومی مدرن که مربوط به 250 تا 300 سال است، گفت: همچنین امام حسین (ع) توصیه های مهمی درباره صحت و سلامت مطرح کردند، از جمله به سلامت جسم در طول مدت عمر پرداختند.
وی به توصیه های امام حسین (ع) درخصوص بهداشت روان پرداخت و افزود: اتفاقاتی که در طول حادثه عاشورا رخ داد می تواند در مباحث روانشناسی و درمان بیماران مورد استفاده قرار گیرد.
کیوان خاطرنشان کرد: بنابراین با این اهداف علمی، همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و امیدواریم این همایش تبدیل به سنتی شود تا در سال های آینده در مورد توصیه های امام حسین (ع) و مطالبی که می توان از بیانات حضرت استفاده کرد استخراج لازم انجام شود و در سال های آینده نیز در خصوص بیانات دیگر ائمه معصومین که گنجینه های معنوی محسوب می شوند از توصیه های سلامت محور آنان بهره مندی علمی صورت پذیرد.
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4623
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید