• 1401/08/24 - 11:01
  • - تعداد بازدید: 486
  • - تعداد بازدیدکننده: 478
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نشست هم اندیشی روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و ایران مطرح شد؛

اهمیت تبادل تجارب مراکز علمی کشور در مسیر توسعه ملی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست هم اندیشی با رییس دانشگاه های علوم پزشکی ایران و هیات همراه، تبادل تجارب اساتید و مسوولان دانشگاه ها را گامی موثر در راستای ارتقای وضعیت سلامت کشور دانست.

7476.mp3 اهمیت تبادل تجارب مراکز علمی کشور در مسیر توسعه ملی

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از تارنمای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در این نشست با بیان اینکه توسعه ملی، نیازمند مشارکت حداکثری جامعه علمی در پیشبرد موفق این مسیر است، تبادل علمی میان مراکز دانشگاهی را گامی در این راستا برشمرد.

او با اشاره به توانمندی های ویژه هر دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور، دستاورد مهم این تبادل علمی در حیطه های مختلف را توسعه متوازن خدمات در سطح کشور دانست.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرضا پازوکی» رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران را از اساتید دارای سوابق درخشان علمی و اجرایی در حوزه سلامت معرفی کرد و گفت: هم اندیشی علمی و تبادل تجارب اساتید بسیار کمک کننده بوده و موجب ارتقای هر دو دانشگاه می شود.

دکتر حسینی در ادامه پیرامون اقدامات و فعالیت های مهم بیمارستان های حاج محمد اسماعیل امتیاز و فوریت های جراحی شهید رجایی، همچنین بیمارستان خیریه پیوند اعضای ابوعلی سینا، توضیحاتی ارایه داد.

بیمارستان های شهر شیراز، الگویی برای دیگر مجموعه های سلامت کشور است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران نیز با قدردانی از تلاش بی وقفه مجموعه سلامت فارس، وجود دکتر «سید وحید حسینی» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نعمتی برای شیراز و نظام سلامت کشور و توانمندی های علمی و برقراری ارتباط موثر با مجامع علمی را از مهمترین جنبه های شخصیتی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد.

دکتر «عبدالرضا پازوکی» هدف از این نشست هم اندیشی را بازدید از توانمندی های بیمارستان های شیراز و تبادل تجارب بین دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و شیراز برشمرد و افزود: ارتباط بین دانشگاه ها موجب هم افزایی و رقابت علمی بین دانشگاه ها، موجب رشد و شکوفایی می شود.

او با اشاره به اقداماتی که در بیمارستان های شیراز در حال انجام است، عنوان کرد: افتخار می کنیم که مراکز درمانی شیراز، به عنوان الگویی برای دیگر بیمارستان ها، در حال خدمت رسانی به بیماران هستند.

دکتر پازوکی با اعلام آمادگی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هدف از سفر خود و هیات همراه به شیراز را بازدید از توانمندی ها، بررسی برنامه ها و تبادل تجارب اساتید و مسوولان حوزه سلامت و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه شاهد پیشرفت هایی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم که موجب افتخار کشور است، اضافه کرد: توانمندی هایی که در بخش پیوند اعضا در شیراز در حال انجام است، نه تنها در کشور، بلکه در خاورمیانه نیز کم نظیر است.

این نشست هم اندیشی صبح امروز بیست و سوم آبان ۱۴۰۱، با حضور رییس دانشگاه، مشاورعالی رییس دانشگاه، معاون درمان دانشگاه و مدیر روابط عمومی دانشگاه، همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و هیات همراه برگزار شد.

در ادامه این نشست، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران به همراه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیمارستان خیریه پیوند اعضای ابوعلی سینا، مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین(ع) و بیمارستان حاج محمد اسماعیل امتیاز و فوریت های جراحی شهید رجایی بازدید کرد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7476
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید