• 1401/10/19 - 16:21
  • - تعداد بازدید: 400
  • - تعداد بازدیدکننده: 393
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور بانوان و خانواده:

بانوان به عنوان یک مادر نقش مهمی در سلامت جامعه دارند

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور بانوان و خانواده گفت: بانوان به عنوان یک مادر نقش مهمی در سلامت جامعه دارند.

10102.mp3 بانوان به عنوان یک مادر نقش مهمی در سلامت جامعه دارند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر فاطمه رضوان مدنی در مراسم جشن گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن در دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:  نامگذاری روز ولادت حضرت فاطمه (س) به عنوان روز مادر و زن، بهترین افتخار برای بانوان ایرانی است.

وی با بیان اینکه زنان نقش مهمی در توسعه جامعه دارند، افزود: خانمها نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می دهند و نقش کلیدی و مهم در جامعه و خانواده دارند.

رضوان مدنی با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و ورزشی، خاطر نشان کرد: اولین نقش زنان به عنوان افرادی که نسل های آینده را تربیت می کند، نقش مادری و همسری است.

وی با بیان این که بیش از 60 درصد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایران خانمها هستند، گفت: بیشتر کرسی های دانشگاه نیز متعلق دختران باهوش و همچنین بسیاری از کرسی های اجرایی  در کشور هم متعلق به خانم های توانمند است.

رضوان مدنی اظهار کرد: در بحث تغذیه نیز اگر مادران الگوی تغذیه سالم برای خانواده در نظر بگیرند، ذائقه فرزندان به تغذیه سالم عادت می کند، در نتیجه جامعه از نظر  سلامت جسمی در وضعیت بهتری قرار می گیرد.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مادران با تربیت فرزندان سالم، پاک و معتقد می توانند، به ارتقا سلامت معنوی جامعه کمک کنند، افزود: بانوان عزیز به عنوان مادر، همسر و دختر اگر با تمام وجود عشق، ایمان و فداکاری را به خانواده انتقال دهند، به جامعه هم انتقال داده خواهد شد.

رضوان مدنی در پایان اظهار کرد: سلامتی زنان شاغل با توجه به اینکه بیرون از منزل مشغول فعالیت هستند، بیشتر در معرض خطر است. بنابراین  از تمام همکاران خانم دانشگاه علوم پزشکی ایران تقاضا دارم به سلامت خود توجه کنند. چون اگر مادر خانواده سلامت نباشد، سلامت تمام اعضای خانواده به خظر می افتد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 10102
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
المیرا ترنیان
خبرنگار:

المیرا ترنیان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید