• 1401/10/10 - 09:00
  • - تعداد بازدید: 200
  • - تعداد بازدیدکننده: 199
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بررسی نیازهای دارویی در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران در ایام مختلف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: سازمان برنامه و بودجه باید حمایت مالی بیشتری از طرح هایی مانند طرح تحول سلامت داشته باشد.

9526.mp3 بررسی نیازهای دارویی در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران در ایام مختلف

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بودجه طرح تحول سلامت که سالیان قبل برای مابه التفاوت قسمت های تحت پوشش بیمه و طرح تحول سلامت مطرح شد، متاسفانه در طول دو سال گذشته کم به آن پرداخته شده و به خوبی از آن حمایت مالی و پوشش داده نشده است.

به گفته وی در حال حاضر بیمارستان های دولتی به دلیل عدم پوشش مابه التفاوت قسمت های تحت پوشش بیمه و طرح تحول سلامت در محدودیت هستند و ضرورت دارد که سازمان برنامه و بودجه این خدمات را به خوبی ارائه بدهد.

او ادامه داد: با توجه به این که یک مجموعه ای تحت عنوان مدد در دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی شده است و نیازهای دارویی به طور مرتب بررسی می شود؛ از نظر دارویی حتی در هفته های گذشته بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران مشکلی از نظر کمبود دارو نداشته اند.

پازوکی گفت: مجموعه مدد به طور متمرکز عمل می کند و بررسی نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به دارو به طور دائم بررسی و برنامه ریزی برای رفع احتمالی کمبود دارو توسط این مجموعه در دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9526
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید