• 1401/11/11 - 11:19
  • - تعداد بازدید: 376
  • - تعداد بازدیدکننده: 364
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران/ اهدای جوایز مغز و شناخت ”اهوازی"

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران از برگزاری یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی خبر داد.

10966.mp3 برگزاری یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران/ اهدای جوایز مغز و شناخت ”اهوازی"

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر محمد تقی جغتایی در این خصوص بیان کرد: یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی به مدت  دو روز در تاریخ 24 و 25 بهمن 1401در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.
رئیس یازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: در کنگره امسال، سخنرانی ها و پنل های تخصصی در زمینه علوم اعصاب شناختی، علوم رفتاری، علوم اعصاب سلولی و مولکولی، الکتروفیزیولوژی و نقشه برداری مغزی، علوم اعصاب محاسباتی، توانبخشی و بازتوانی عصبی، عصب روانپزشکی، علوم اعصاب اجتماعی و فناوری های نوین در علوم اعصاب ارائه می شود.
وی با بیان این مطلب که شرکت در این کنگره برای گروه های هدف دارای امتیاز بازآموزی است، افزود: هدف از برگزاری این کنگره، فراهم آوردن فرصتی برای شناخت پیشرفت ها و تلاش برای گردآوری دانشمندان علوم اعصاب، متخصصان علوم پایه، بالینی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تبادل تجربیات علمی و انتقال دانش در راستای ارتقای سلامت است.
دکتر جغتایی افزود: از دیگر اهداف برگزاری این همایش می توان به ارتقای آموزش و پژوهش بومی در حوزه علوم اعصاب پایه و بالینی، ارتقای دانش کاربردی ملی و تعاملات بین المللی، آشنایی متخصصین، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان ذیربط با مباحث مربوط به علوم اعصاب و کاربرد آن در درمان بیماری ها اشاره کرد.
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران به اهمیت برگزاری کنگره پرداخت و تصریح کرد: کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، به عنوان بزرگترین هم اندیشی علمی کشور در حوزه علوم اعصاب محسوب می شود.
 اهدای جوایز مغز و شناخت ”اهوازی"
دکتر جغتایی عنوان کرد: همزمان با این کنگره ، نهمین دوره جایزه مغز و شناخت اهوازی (ویژه پژوهشگران جوان) و مراسم اهدا جوایز ویژه کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی نیز برگزار می شود.
گفتنی است کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، سالیانه از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه های علوم اعصاب  با اهدای جوایز "اهوازی" تقدیر می کند. این جایزه که به یاد "علی ابن عباس مسعودی" پزشک بزرگ ایرانی قرن چهارم هجری بنام جایزه”اهوازی" نامگذاری شده است به تعدادی از پژوهشگران جوان و ارائه دهندگان مقالات اختصاص خواهد یافت.
پایان مطلب //

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 10966
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید