• 1401/08/03 - 15:08
  • - تعداد بازدید: 658
  • - تعداد بازدیدکننده: 650
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب:

بسته خدمات پایه سلامت کارکنان باید به صورت عملیاتی پیگیری شود

رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان تاکید کرد.

6681.mp3 بسته خدمات پایه سلامت کارکنان باید به صورت عملیاتی پیگیری شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر مریم السادات هاشمی پور- رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه در جلسه شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب با اشاره به فلسفه ایجاد شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اظهار کرد: یکی از اسناد مهم مطرح شده در این شورا، بسته خدمات پایه سلامت کارکنان است که شورای پیام گزاران سلامت متناظر با این سند و با هدف افزایش مشارکت بین بخشی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اجرای بسته خدمات پایه سلامت با نظارت وزارت بهداشت و با همکاری  و مشارکت سازمان‌ها انجام می شود، افزود:  اطلاع رسانی و مطالبه گری در تمام سازمان‌های ذیربط باید سر لوحه کار قرار گیرد تا این سند سلامت اجرایی شود.

رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: در راستای اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان باید سه محور اصلی آموزش، بررسی های دوره ای و خودمراقبتی سازمانی مورد توجه قرار گیرد که تقویت ارتباطات بین بخشی در این زمینه بسیار موثر است.

در ادامه، دکتر سوسن تقی زاده- مسئول آموزش مرکز بهداشت غرب در خصوص تدوین برنامه عملیاتی خودمراقبتی سازمانی صحبت کرد و افزود: آموزش خودمراقبتی در سازمان ها با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت کارکنان و افزایش بهره وری انجام می شود.

وی گفت: بحث خودمراقبتی و توجه به سلامتی باید در بین کارکنان نهادینه شود تا علاوه بر پیشگیری از بیماری ها، تعداد مبتلایان هم کاهش یابد، البته افزایش آگاهی ها باید با تغییر نگرش و رفتار سالم همراه باشد.

دکتر کیوان یداللهی- مسئول واحد مبارزه با بیماری های واگیر دار مرکز بهداشت غرب در ادامه این جلسه پیرامون اجرای نظام مراقبت از بیماریها، بحث پیشگیری، درمان و پیگیری صحبت کرد.

مهندس اسماعیل  باقری- کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت غرب از دیگر سخنرانان این جلسه با اشاره به شیوه نامه اجرایی بسته خدمات پایه سلامت، عنوان کرد: مهمترین سرمایه هر جامعه ای، نیروی انسانی شاغل آن است که باید به وضعیت سلامتی آنها توجه شود و با غربالگری و شناسایی به موقع، از ابتلا به بیماری های مختلف واگیردار و غیر واگیردار در این گروه هدف پیشگیری شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 6681
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید