• 1401/09/15 - 13:09
  • - تعداد بازدید: 278
  • - تعداد بازدیدکننده: 274
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تجهیز دو دستگاه خودرو به سردخانه برای انتقال دارو و واکسن در دانشگاه علوم پزشکی ایران

دو دستگاه خودرو کامیونت برای انتقال دارو و واکسن در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران مجهز به سردخانه شدند.

8540.mp3 تجهیز دو دستگاه خودرو به سردخانه برای انتقال دارو و واکسن در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر سید محمد طباطبایی- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دو دستگاه خودرو حمل واکسن و دارو مجهز به تکنولوژی مکان یابی و کنترل از راه دور دما با  قابلیت استفاده از برق شهری و برق باطری وارد مدار خدمت رسانی به مردم شریف ایران شده و به زودی یک دستگاه کابین سردخانه ای بزرگ نیز به این مجموعه اضافه می شود.

وی افزود: نگهداری واکسن در دمای مناسب از زمان تحویل تا تزریق به گیرندگان خدمت به منظور ایمنی، بسیار با اهمیت است در نتیجه باید اطمینان پیدا کنیم که واکسن ها در هر ساعت از شبانه روز و در دورترین نقاط در دمای مناسب 2-8 درجه نگهداری می شوند.
طباطبایی بیان کرد: برای اطمینان از این دما به صورت 24 ساعته باید واکسن ها مورد ارزیابی دمایی قرار بگیرند‌؛ به همین منظور اقدامات لازم در زمینه به روز رسانی زنجیره سرمای دانشگاه در دستور کار معاونت بهداشت قرار گرفت.
طباطبایی گفت: تا سال 1396 تنها 4 کابین سردخانه ای با سابقه 25 سال ساخت استفاده می شد و از 7 مرکز و شبکه تابعه تنها مرکز بهداشت غرب یک سردخانه با حجم کم در اختیار داشت و در سایر مراکز از یخچال خانگی که 70 درصد آنها  بالای 10 سال از تولیدشان گذشته بود، استفاده می شد.

وی با بیان اینکه تعدادی یونیت سردخانه ای که از طرف وزارت بهداشت در سال 96 در اختیار دانشگاه قرار گرفته بود در شهرستان های تابعه دانشگاه استفاده می شد، افزود: از سال 1400، یونیت های مجهز به ترمومتر دیجیتال با قابلیت ارسال پیام و کنترل از راه دور وارد مدار شدند. همچنین یک کابین بزرگ سردخانه مجهز به آخرین تکنولوژی کنترل و پایش به زنجیره سرمای معاونت بهداشت اضافه شد.
وی گفت: 

پایان مطلب //

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 8540
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید