• 1401/11/27 - 10:23
  • - تعداد بازدید: 388
  • - تعداد بازدیدکننده: 377
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی مطرح کرد

تشکیل دوباره کمیته سوختگی در وزارت بهداشت/ راه اندازی انجمن علمی سوختگی در کشور

رییس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی با انتقاد از فعالیتهای جزیره ای متخصصان و پژوهشگران این حوزه بر ضرورت تشکیل مجدد کمیته کشوری سوختگی در وزارت بهداشت و همچنین انجمن علمی سوختگی تاکید کرد.

11623.mp3 تشکیل دوباره کمیته سوختگی در وزارت بهداشت/ راه اندازی انجمن علمی سوختگی در کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر سید حمید صالحی پنج شنبه بیست و هفتم بهمن 1401 در مراسم افتتاحیه یازدهمین کنگره کشوری سوختگی، اظهار کرد: اگر به خاطر داشته باشید روز آغاز نهمین کنگره سوختگی در سال 1398 در تهران مصادف با اعلام رسمی مشاهده ویروس کووید نوزده در ایران شد.

وی با بیان اینکه در دوران همه گیری کرونا فقط یک کنگره به صورت مجازی با تلاش همکاران دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، افزود: در سالهای گذشته کنگره های سوختکی فرصتی بودند تا بتوانیم حداقل سالی یکبار با همکارانی که در سراسر کشور در زمینه سوختگی فعالیت دارند، دیدار کنیم و به تبادل تجربیات و آموزه های جدید خود بپردازیم.

صالحی ادامه داد: متاسفانه در طول سه سال گذشته از این فرصت دیدار چهره به چهره محروم شدیم اما در سالجاری به همت همکاران در دانشگاه علوم پزشکی ایران شاهد برگزاری یازدهمین کنگره سوختگی در کشور هستیم.

وی با طرح این سوال که آیا در طول سالهای اخیر از پیشرفت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و درمانی در حیطه سوختگی راضی هستید؟، گفت: در مقاطعی از زمان بسیار خوب پیش رفتیم اما در سه - چهار سال اخیر به دلایل متعددی که کنترل اغلب آنها از توان ما خارج بود، پیشرفت مان ضعیف تر و در برخی مواقع نیز متوقف شد.

رییس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی خاطرنشان کرد: از فعالیتهای برخی از دوستان در مراکز مختلف مطلع هستم و می دانم که آنها در تلاشی مضاعف کوشیده اند تا حرکت رو به جلو را ادامه دهند اما ضمن تحسین عملکرد درخشان آنان باید عرض کنم حرکت های جزیره ای در دراز مدت ممکن است نتیجه بخش نباشند.

وی با بیان اینکه برای تداوم این حرکت روبه رو جلو نیازمند همگرایی همه همکاران در سراسر کشور هستیم، افزود: در سالهای گذشته کمیته کشوری سوختگی در فواصل زمانی نسبتا منظم و با حضور بسیاری از صاحب‌نظران در وزارت بهداشت برگزار می شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در این نشست ها بسیاری از مسائل سوختگی مطرح و برای حل آنها تصمیم گیری می شد، لذا باور دارم احیای مجدد این کمیته ضروری است و در بهبود اوضاع فعلی موثر خواهد بود.

وی گفت: جامعه سوختگی کشور دارای هویت مستقل نیست و مرجعیت ندارد و ما حداکثر یک بار در سال با برگزاری این کنگره دیده می شویم. بنابراین پیشنهاد بنده این است که تشکیل انجمن علمی سوختگی کشور در دستور کار قرار بگیرد.

رییس یازدهمین کنگره کشوری سوختگی یادآور شد: در سال 1384 گروهی از همکاران در یک بیمارستان خصوصی  که اغلب آنان در زمینه سوختگی فعال نبودند، انجمن علمی سوختگی را تشکیل دادند اما در طول این سالها این انجمن هیچ گونه فعالیتی نداشته است.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 11623
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید