• 1401/06/20 - 11:59
  • - تعداد بازدید: 318
  • - تعداد بازدیدکننده: 254
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد:

تصویب اساسنامه شورای عالی تحقیقات سلامت

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: اساسنامه شورای عالی تحقیقات سلامت به تصویب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی رسید.

5162.mp3 تصویب اساسنامه شورای عالی تحقیقات سلامت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وبدا، دکتر یونس پناهی با اعلام این خبر اظهار داشت: این اساسنامه در راستای توسعه تحقیقات سلامت و طبق اسناد بالادستی و نقشه جامع علمی سلامت و به دستور وزیر بهداشت با هدف سیاست‌گذاری، راهبری، حمایت و نظارت بر تحقیقات سلامت محور تدوین شده و اکنون به تصویب رسیده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اظهار کرد: شورای عالی تحقیقات سلامت در وزارت بهداشت جایگاهی برای سیاست‌گذاری کلان جهت تحقیقات مسئله‌محور، بررسی نیازهای تحقیقاتی در حوزه سلامت جامعه و تعیین راه‌های ارتقای جایگاه تولید علم و مرجعیت علمی در منطقه و جهان است و باید به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارتی وزارت بهداشت در تمام زمینه‌های تحقیقات در حوزه سلامت به ایفای نقش بپردازد.
وی با بیان این که شورای عالی تحقیقات سلامت برای برنامه‌ریزی، توسعه، تسهیل و تسریع در انجام تحقیقات تقاضا‌محور است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این شورا تعیین اولویت‌های تحقیقات در حوزه سلامت، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز جهت رسیدن به اهداف نظام سلامت در حوزه تحقیقات و تدوین برنامه‌‌ همکاری‌های ارتباطات بین‌المللی در قلمرو تحقیقات حوزه سلامت به شمار می‌رود.
دکتر پناهی با بیان اینکه تعیین خط مشی تحقیقاتی و برنامه استراتژیک کشور در حوزه سلامت و تعیین ذینفعان نیز از دیگر محورهای اصلی فعالیت شورای عالی تحقیقات سلامت است، اعلام کرد: برقراری نظام مدیریت بهینه تحقیقات با یکپارچه‌سازی در سیاست‌گذاری و حمایت‌های مالی و بهبود فرآیندهای نظارتی، تدوین اهداف کلان و راهبردی توسعه تحقیقات حوزه سلامت در کشور از اهداف شورای عالی تحقیقات سلامت است.
وی طراحی راهکارهای آموزش و توانمندسازی هدفمند پژوهشگر در نظام سلامت، سیاست‌گذاری و تدوین راهبردهای لازم برای گسترش به کارگیری تحقیقات حوزه سلامت در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، تدوین مقررات و ضوابط ارجاع شده از سوی مراکز مختلف معاونت تحقیقات و فناوری را نیز از دیگر اهداف این شورا برشمرد.
دکتر پناهی با اشاره اینکه ریاست شورا بر عهده وزیر بهداشت است، بیان کرد: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز به عنوان نایب رییس و رییس مرکز توسعه هماهنگی و ارزشیابی تحقیقات نیز به عنوان دبیر شورا خواهند بود. معاونان بهداشت، درمان، دانشجویی و فرهنگی، آموزشی، توسعه، مدیریت و منابع و برنامه ریزی وزرات بهداشت، پرستاری و رئیس سازمان غذا و دارو از اعضای حقوقی و حقیقی شورای عالی تحقیقات سلامت به شمار می‌روند.
وی در ادامه بر ضرورت تشکیل شورای معین شورای عالی تحقیقات سلامت تاکید کرد و تصریح کرد: به منظور انجام امور تخصصی و تصمیم‌گیری در زمینه درخواست‌ها و رسیدگی به موارد مرتبط با دستورجلسه شورای عالی، شورای معین شورای عالی تحقیقات سلامت به ریاست معاون تحقیقات و فناوری و دبیری رییس مرکز توسعه هماهنگی و ارزشیابی تحقیقات نیز تشکیل خواهد شد.

پایان مطلب//

 
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 5162
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید