• 1401/05/23 - 11:33
  • - تعداد بازدید: 409
  • - تعداد بازدیدکننده: 409
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تفاهم نامه همکاری انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت با مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور امضاء شد

انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت و مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور برای توسعه فعالیت آموزشی و پژوهشی در مناطق محروم و همکاری در حوزه های سلامت خارج از کشور با بهره گیری از پزشکان نخبه ایرانی، تفاهم نامه ای امضا کردند.

4169.mp3 تفاهم نامه همکاری انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت با مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور امضاء شد

انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت و مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور برای توسعه فعالیت آموزشی و پژوهشی در مناطق محروم و همکاری در حوزه های سلامت خارج از کشور با بهره گیری از پزشکان نخبه ایرانی، تفاهم نامه ای امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر مسعود چینی گرزاده مدیرکل انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت و دکتر سید مجید حلاج زاده رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند و مقرر شد با بهره گیری از توان ایرانیان خارج از کشور در زمینه آموزشی، پژوهشی، درمانی و پیگیری در زمنیه بهداشت و سلامت، گام های موثری برداشته شود.

مسعود چینی گرزاده مدیرکل انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت در نشست امضای این تفاهم نامه با اعلام آمادگی برای برطرف کردن برخی مشکلات پزشکان نخبه ایرانی در خارج از کشور برای فعالیت در ایران عنوان کرد: هر پزشکی نیز به هر دلیل امکان خدمت در ایران برای او فراهم نبود می تواند با تسهیلاتی در کشور ثالث با تیم های پزشکی ایران همکاری کند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف نظام و مسئولین کشور، معرفی پتانسیل های ایران در جهان است که حوزه پزشکی یکی از زمینه های مناسب به حساب می آید. بنابراین افق آینده ایران نقش آفرینی در حوزه بین الملل است.

شناسایی و تقدیر از پزشکان نخبه ایرانی خارج از کشور

دکتر سید مجید حلاج زاده رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور نیز در این نشست عنوان کرد: یکی از برنامه های مهم این مرکز در آینده، شناسایی و تقدیر از پزشکان نخبه ایرانی است.

وی ادامه داد: اولویت نخست مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور، خدمت رسانی پزشکی به مناطق محروم کشور است، براین اساس این مرکز در تمام استان ها دارای دفاتر نمایندگی برای شناسایی نیازها و ارائه خدمات است.

حلاج زاده با اشاره به روند راه اندازی مجمع خیرین خارج از کشور تصریح کرد: در این زمینه تلاش بر این است تا با دانشگاه های مطرح، قرادادهای خواهر خواندگی امضا شود.

وی با اشاره به طرح راه اندازی بیمارستان ایرانیان در کشور ترکیه که مراحل اولیه آن شروع و در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: انجمن جهانی پزشکان صلح و سلامت زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران با همراهی این مرکز و همکاری وزارت بهداشت می توانند گام های موثری برای جذب پزشکان ایرانی خارج از کشور و هدایت این پتانسیل ها برای ارائه خدمات به ایرانیان داخل و خارج از کشور بردارند.

سید رضا محسن زاده مدیر سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز بر گسترش بهره مندی از توان گروه پزشکی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد و گفت: برای گذراندن دوره طرح گروه پزشکی ایرانیان خارج از کشور در داخل از طریق وزارت بهداشت پیگیری و مساعدت لازم انجام می شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4169
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید