• 1401/08/22 - 11:41
  • - تعداد بازدید: 334
  • - تعداد بازدیدکننده: 315
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

توسعه فعالیتهای کانون مجد در مسیر اهداف راهبردی دانشگاه علوم پزشکی ایران/ بازنگری در اهداف کلان مجد با هم اندیشی دانشجویان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به ضررت بازنگری اهداف کلان کانون مجد با هم اندیشی دانشجویان، گفت: کارگروه های کانون مشاوران جوان همسو با اهداف راهبردی چهارساله دانشگاه گام بردارند.

7424.mp3 توسعه فعالیتهای کانون مجد در مسیر اهداف راهبردی دانشگاه علوم پزشکی ایران/ بازنگری در اهداف کلان مجد با هم اندیشی دانشجویان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر عبدالرضا پازوکی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در دیدار با اعضای شورای مرکزی کانون مجد در روز یکشنبه 22 آبان 1401 بیان کرد: به طور یقین دانشگاه ها ( اساتید و دانشجویان) در ارتقاء و توسعه کشور نقش مهمی را به عهده دارند؛ در نتیجه تمام فعالیت های انجام شده در دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

دکتر پازوکی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران علارغم همه چالش ها و تحریم ها توانسته است  به جایگاه علمی 600-500 در رتبه بندی بین المللی دست یابد و در زمینه تاثیر گذاری بر جامعه و شاخص بهداشت و رفاه رتبه اول را از بین 96 کشور جهان کسب کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برنامه استراتژیک 4 ساله خود را تعیین کرده است؛ در نتیجه همکاری جمعی همه بخش ها برای تحقق اهداف راهبردی دانشگاه ضروری است.

پازوکی گفت: یکی از اهداف مهم و مد نظر، بحث دانشگاه های نسل نو است بنابراین باید به گسترش دانش بنیان شدن، کارآفرینی، اشتغال و تولید ثروت توجه کرد چرا که رسالت اصلی ما در این حوزه است.

وی با اشاره به این مطلب که تمام رشته های حوزه پزشکی کاربردی است، افزود:  علاوه بر ایفای رسالت اجتماعی باید با نشر علم و انجام پژوهش های کاربردی و محصول محور، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی ایران در سطح بین المللی هم ارتقاء یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: کارگروه های تحت پوشش کانون مشاوران جوان باید همسو با اهداف دانشگاه گام بردارند.

 پازوکی خاطر نشان کرد: دانشجویان باید جویندگان دانش باشند و با انگیزه بالا و با استفاده از ابزار زبان و فناوری های نوین در نشر دانش و تولید ثروت سهیم باشند.

وی افزود: باید اهداف کلان کانون مجد تعیین و در صورت نیاز بازنگری شود تا بر اساس هم اندیشی دانشجویان بتوان برای آینده برنامه ریزی کرد.

کانون مجد یک تجربه نو و بی بدیل در کشور است

دکتر سید بهنام الدین جامعی- سرپرست کانون مشاوران جوان دانشگاه علوم پزشکی ایران در بخش ابتدایی این نشست به تاریخچه ایجاد این کانون در سال 96 اشاره کرد و افزود: بی شک کانون مجد، یک طرح نو و تجربه خاص در مسیر حرکت به سمت دانشگاه های نسل نو است که در دانشگاه علوم پزشکی ایران شکل گرفت.

جامعی خاطر نشان کرد: پس از تنظیم اساسنامه کانون مجد، شورای مرکزی آن که متشکل از 25 نفز اعضای حقیقی و حقوقی هستند، ایجاد شد.

به گفته وی، برگزاری همایش های موفق از سوی کانون مشاوران جوان دانشگاه، اجرای طرح همیاران دانشجو و سفیران آموزشی، حضور اعضای شورای مرکزی کانون مجد در جلسات شوراهای آموزشی  و پژوهشی و پیگیری مطالبات دانشجویان از جمله اقدامات موثر در این زمینه است.

جامعی خواستار به روز رسانی سایت کانون مجد شد و افزود: به منظور ایجاد تعامل مستمر و سازنده و رفع دغدغه های دانشجویان، جلسات این کانون با حضور رییس دانشگاه به طور منظم برگزار شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7424
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید