• 1401/04/04 - 08:54
  • - تعداد بازدید: 1058
  • - تعداد بازدیدکننده: 1039
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با امضای یک تفاهم‌نامه محقق می‌شود

توسعه همکاری‌های پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه درمان سرطان

پژوهشگاه ملی ژنتیک‌ و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای درمان ناباروری‌،سرطان‌ و ژن‌درمانی همکاری می‌کنند.

2723.mp3 توسعه همکاری‌های پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه درمان سرطان

پژوهشگاه ملی ژنتیک‌ و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای درمان ناباروری‌،سرطان‌ و ژن‌درمانی همکاری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در جلسه مشترک بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران، راهکارها و موارد مشترک همکاری این دو نهاد علمی در قالب تفاهم‌نامه‌ علمی و پژوهشی تهیه و تنظیم شد.

در این نشست دکتر جواد محمدی، سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به توانمندی‌های پژوهشگاه ژنتیک، تاکید کرد: کار گروهی، استفاده از ظرفیت­‌های مشترک همکاری، خودباوری و عملکرد مثبت باید برای رفع نیازهای کشور مد نظر قرار گیرد.

محمدی با بیان اولویت­‌های علمی و پژوهشی پژوهشگاه و اقدامات صورت گرفته و جاری، ادامه داد: برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران طرح­‌های پژوهشی و فناوری متعددی از جمله موضوع ناباروری، سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، تولید و تکثیر حیوانات مدل و ژن‌درمانی جهت تحقیق پژوهشگران و توسعه فناوری وجود دارد.

دکتر عبدالرضا پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران ظرفیت‌های علمی فراوانی دارد و با توجه به اهمیت موضوع، همکاری با پژوهشگاه ژنتیک به گسترش علم، فناوری و رفع احتیاجات علمی کشور کمک شایانی خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک، وی ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: عزم جدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تقویت تعامل‌ها وجود دارد و امید است امضای تفاهم‌نامه، مسیر جدیدی را برای همکاری‌های مشترک هموار کند و زمینه رشد بیشتر هر دو نهاد علمی فراهم شود.

در این نشست همچنین با توجه به موارد مطرح شده، تفاهم نامه علمی و پژوهشی مشترک به امضای رؤسای هر دو مجموعه رسید.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 2723
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
المیرا ترنیان
خبرنگار:

المیرا ترنیان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید