• 1401/07/09 - 08:53
  • - تعداد بازدید: 538
  • - تعداد بازدیدکننده: 516
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جزئیات نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی اعلام شد

دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تشریح برگزاری نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران پرداخت.

5722.mp3 جزئیات نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی اعلام شد

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر جلیل کوهپایه‌زاده اصفهانی در توضیحات بیشتر در خصوص این کنگره گفت: نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی در تاریخ 25 تا 27 آبان ماه 1401 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

وی افزود: این کنگره در چهار محور مدیریت بهره وری، مدیریت هوشمندسازی، مدیریت تجهیزات و مدیریت سازه های بیمارستانی و در بخش های نمایشگاهی، پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی با امتیاز بازآموزی برگزار می شود.

دبیر نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی تصریح کرد: پیش بینی حضور یک هزار بیمارستان دولتی و غیر دولتی در این کنگره می شود، همچنین پزشکان و پیراپزشکان رشته های مختلف علوم پزشکی در کنگره شرکت می کنند.

وی ادامه داد: این کنگره با همکاری دانشگاه های وزارت بهداشت و علوم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان غذا و دارو و با مشارکت هلال احمر، بهداری نیروهای مسلح، سازمان نظام پزشکی کشور و مرکز آموزش مدیریت وزارت بهداشت برگزار می شود.

کوهپایه‌زاده  گفت: دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز رئیس نخستین کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی محسوب می شود.

وی افزود: ترکیبی از تمام موضوعات مدیریتی با تمرکز بر مدیریت بهره وری بیمارستان های هوشمند، تجهیزات، مقاوم سازی و تاب آوری بیمارستانی نیز در قالب پنل های کارگاه های تخصصی اجرا می شود.

کوهپایه‌زاده  درخصوص چرایی برگزاری این کنگره توضیح داد: مدیریت بهره وری بیمارستانی به صورت هوشمند، مسئله ای است که امروزه در کشورهای دنیا برای آن برنامه ریزی شده است  و ایران نیز در زمینه های نسخه الکترونیک، پرونده الکترونیکی، ارجاعات الکترونیکی، مدیریت بیمار در بیمارستان و منزل به صورت الکترونیک، باید گام های بلندی بردارد، زیرا در این زمینه ها در کشور خلاءهایی وجود دارد.

وی ادامه داد: رکن خدمات درمان در ایران در بیمارستان ها است و ایران نیز در ارائه خدمات بیمارسانی در منطقه در جایگاه مناسبی قرار دارد، ولی از منظر مدیریت هوشمند باید کارهای گسترده ای انجام شود، بنابراین با اجرای این کنگره به این مباحث و خلاءها پرداخته می شود.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با وجود اینکه کارهایی در زمینه هوشمندسازی بیمارستانی در ایران انجام گرفته است، ولی نسخه الکترونیک، پرونده های الکترونیکی، مدیریت بیمار از راه دور جزو مباحثی هستند که برای رسیدن به نقطه مطلوب، و رسیدن به استانداردهای لازم چند سال زمان می برد، ولی با اجرای این کنگره ها تلاش بر این است تا بتوان این زمان را کاهش داد.

کوهپایه زاده درخصوص فواید کنگره کشوری مدیریت هوشمند، تجهیزات و طراحی بیمارستانی برای بیماران افزود: برای بیماران، دسترسی به خدمات درمان باکیفیت و با کمترین هزینه را رقم خواهد زد.

وی درباره دستاورد این کنگره برای فعالین نظام سلامت عنوان کرد: برای آنها افزایش بهره وری مدیریت بیمارستانی، کاهش هزینه ها و افزایش عملکرد را حاصل خواهد کرد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 5722
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید