• 1401/03/18 - 14:30
  • - تعداد بازدید: 775
  • - تعداد بازدیدکننده: 740
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با هدف اجرای قانون خانواده و جوانی جمعیت:

خدمات مراکز درمان ناباروری تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران در کمیته درمان بررسی شد

خدمات مراکزدرمان ناباروری تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران با هدف تسهیل و ارتقاء ارائه خدمت در کمیته تخصصی درمان و مراقبت مورد بررسی قرار گرفت.

2444.mp3 خدمات مراکز درمان ناباروری تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران در کمیته درمان بررسی شد

خدمات مراکزدرمان ناباروری تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران با هدف تسهیل و ارتقاء ارائه خدمت در کمیته تخصصی درمان و مراقبت مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی گفت: پیرو اجرای قانون خانواده، اولین کمیته تخصصی درمان و مراقبت زیر مجموعه قرارگاه جوانی جمعیت با حضور نماینده وزارت بهداشت، مدیران سازمان های ذیربط و مسئولان فنی مراکز درمان ناباروری دولتی و خصوصی تحت پوشش، روز چهارشنبه 18 خرداد 1401 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

دکتر توکلی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم و مطرح در کمیته درمان ، بحث تسهیل و ارتقاء خدمات در مراکز درمان ناباروی تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

توکلی با اشاره به وجود مشکلات درمان و دارویی و هزینه های بالای درمان ناباروی، افزود: در حوزه حاکمیتی، حمایت از زوج های نابارور در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس ماده 43 قانون خانواده و جوانی جمعیت، علاوه بر بستر حمایتی، مسائلی همچون پوشش بیمه ای باید بیشتر توجه شود.

*فراگیر شدن پوشش بیمه ای برای حمایت از زوج های نابارور

وی گفت: درکمیته مشکلات موجود در مراکز درمانی دولتی و خصوصی تابعه برای ارائه خدمات درمان ناباروی بحث و بررسی شد و مهم ترین مسئله مربوط به فراگیر شدن پوشش بیمه ای است که البته بیشتر زیر ساختها ازسوی سازمان بیمه سلامت فراهم شده و برای همراهی سایر سازمان های بیمه گر نیازمند مصوبه شورای عالی بیمه است.

توکلی با بیان این مطلب که تامین داروهای مورد نیاز برای زوج های ناباروراز دیگرمسائل مطرح است، افزود: با هماهنگی بیشتر مسئولان سازمان غذا و دارو و شورای عالی بیمه این چالش حل می شود.

وی با اشاره به توسعه زیر ساخت های فناوری برای اجرای بهتر قانون خانواده و جوانی جمعیت، اظهار کرد: به منظور وحدت رویه در بحث نظارتی، دستورالعمل های مرتبط به مراکز درمانی ابلاغ می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری مستمر جلسات این کمیته خبر داد و افزود: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا دغدغه زوج های نابارور برطرف شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب,آخرین اخبار,اخبار قرارگاه سلامت و جوانی
  • کد خبر : 2444
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید