• 1401/08/25 - 16:35
  • - تعداد بازدید: 366
  • - تعداد بازدیدکننده: 362
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

دارویار‌ یکی از طرح های موفق در زمینه تامین کالاهای اساسی و جلوگیری از قاچاق

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح دارو یار یکی از برنامه های موفق در زمینه تامین کالاهای اساسی و جلوگیری از قاچاق است.

7583.mp3 دارویار‌ یکی از طرح های موفق در زمینه تامین کالاهای اساسی و جلوگیری از قاچاق

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر بهرام عین اللهی چهارشنبه بیست و پنجم آبان 1401 در همایش معاونین غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به ضرورت اجرای طرح دارویار برای گذر از مرحله حذف ترجیحی و جلوگیری از قاچاق دارو، خاطرنشان کرد: خط قرمز ما در سازمان غذا و دارو، تعارض منافع و سو استفاده است که این دو به هیچ وجه قابل قبول نیستند.

وی با بیان اینکه در برنامه دارو یار میزان به کار گیری نسخه الکترونیک به 98 درصد رسید، افزود: در نظر داریم تا از این تجربه موفق برای اجرای طرح پزشک خانواده هم استفاده کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر بهره برداری از ظرفیت های بالقوه موجود در کشور، تصریح کرد: دانشگاه های علوم پزشکی باید خود تولید کننده باشند و با استفاده از توان علمی شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی تلاش کنند.

عین اللهی افزود: باید از تجربه های موفق در خصوص مصرف بهینه دارو استفاده و فعالیت های بین بخشی در حوزه تامین دارو و تجهیرات تقویت شود.

وی گفت: توزیع دارو در مناطق مختلف کشور باید بر اساس آمایش سرزمینی انجام شده و از سیستم های نوین و تکنیک های جدید برای نظارت مستمر بر عملکرد حوزه غذا و دارو استفاده شود.

عین اللهی تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی باید توجه داشته باشند امکان واگذاری داروخانه بیمارستان های دولتی به بخش خصوصی وجود ندارد، در این صورت با متخلفان برخورد می شود.

وی همچنین از تلاش شرکت های دارویی برای بی اثر کردن تحریم ها تقدیر کرد و افزود: کمبودهای دارویی در استان‌های کشور باید به صورت مستمر، به روز و دقیق رصد و ارتباط حوزه های غذا و دارو با شرکت های دانش بنیان تقویت شود تا از طریق همفکری و هم اندیشی شاهد پیشرفت در مسیر تجاری سازی و تولید داروها و تجهیزات ساخت داخل کشور باشیم.

پایان مطلب //

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7583
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید