• 1401/04/28 - 13:25
  • - تعداد بازدید: 993
  • - تعداد بازدیدکننده: 966
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد:

دستاورد جهانی خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران برای مردم ایران

3411.mp3 دستاورد جهانی خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران برای مردم ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به مقام نخست جهان این دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز براساس شاخص سلامت و رفاه گفت: دستاورد بزرگی از سوی خانواده 15 هزار نفری این دانشگاه برای کشور کسب شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در جشن کسب مقام نخست جهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران در نظام رتبه بندی تایمز (شاخص سلامت و رفاه) که با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: دستاورد بزرگی از سوی خانواده 15 هزار نفری این دانشگاه برای کشور کسب شده که در گام نخست حاصل تلاش تیم های خانه بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت در مجموعه معاونت بهداشت این دانشگاه است.

وی با تشریح روند تعریف و عملکرد دانشگاه های نسل اول تا پنجم که به ترتیب در زمینه آموزش، پژوهش، تولید محصول، ارتباط با صنعت، کاهش مشکلات مردم و ارتقای عملکردهای محیط زیستی تبیین شده است، گفت: در دهه 80 شمسی دانشگاه های ایران در زمینه تولید مقالات در رتبه های بالای جهان قرار داشتند ولی در نهایت این مقالات زینت کتابخانه استادها بود، درحالی که دانشگاه های نسل سوم به خلق ثروت اقدام کردند، کاری که دانشگاه هاروارد با کسب درآمد سالانه 12میلیارد دلار انجام می دهد.

پازوکی ادامه داد: جمهوری اسلامی در سال 1364 آموزش پزشکی را از وزارت علوم جدا و در بهداشت و درمان ادغام کرد و به نوعی نسل چهارم دانشگاه ها برای ارائه خدمات به مردم و برطرف کردن مشکلات جامعه خلق شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در تشریح نظام رتبه بندی تایمز عنوان کرد: تایمز از معتبرترین نظام های رتبه بندی جهان است و حتی برخی دانشگاه ها نمی توانند در این رتبه بندی حضور پیدا کنند. هم اکنون نیز 1600 دانشگاه جهان در این نظام رتبه بندی حضور دارند.

پازوکی افزود: ایران در مدت دو سال گذشته توانست در بین کشورهای اسلامی از ترکیه نیز پیشی گرفته و مقام نخست را کسب کند. در سال 2022 تعداد 62 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در رتبه بندی تایمز حضور داشتند و با وجود اینکه فقط 7 درصد دانشگاه های کشور جزو گروه پزشکی هستند ولی آمار بیش از 30 درصد را در جایگاه حضور در رتبه بندی تایمز دارند.

در ادامه این مراسم دکتر مهدی مقتدایی معاون بین المللی دانشگاه، دکتر خلیل قاسمی فلاورجانی معاون آموزشی به همراه دکتر دمیریان معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح کسب مقام نخست این دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز در شاخص سلامت و رفاه براساس آرمان های توسعه پایدار سازمان ملل پرداختند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 3411
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید