• 1401/06/06 - 10:59
  • - تعداد بازدید: 264
  • - تعداد بازدیدکننده: 263
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به مناسبت برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت؛

رازهای سلامت محور جسم و روح انسان در دعای عرفه چیست؟

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح رازهای سلامت محور جسم و روح انسان در دعای عرفه به مناسبت برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت پرداخت.

4622.mp3 رازهای سلامت محور جسم و روح انسان در دعای عرفه چیست؟
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح رازهای سلامت محور جسم و روح انسان در دعای عرفه به مناسبت برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت پرداخت.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، حجت السلام دکتر محمود عیسوی با بیان این مطلب عنوان کرد: مسائل علمی محدود به زمان نمی شود اگر موردی بر حسب واقعیت در هر دوره ای مطرح شود ارزش خود را خواهد داشت.
 
وی گفت: آنچه که به صورت مشخص از امام حسین (ع) وجود دارد و خوشبختانه مردم نیز در سالیان اخیر به آن اقبال نشان دادند، دعای عرفه امام حسین (ع) است، که فرازهای نخست این دعا درباره ابعاد وجودی انسان درخصوص بدن و روح انسان و مسائل بسیارعمیقی است. البته بیشتر توجه ها به دعای این فرازها متمرکز شده است و کمتر به مباحث علمی آن پرداخته شده است.
 
حجت السلام عیسوی افزود: یکی از انگیزه های اصلی همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت، بررسی علمی دعای عرفه است که میراث ماندگار امام حسین (ع) به حساب می آید که یک سال قبل از حادثه عاشورا در صحرای عرفه، این دعا از سوی امام حسین (ع) بیان و انشاء شده است. 
 
وی ادامه داد: محیط های علمی باید متاثر از فرهنگ اهل بیت شوند زیرا اسلام با مباحث علمی به هیچ عنوان تعارض ندارد ولی مهم آن رویکردی است که باید در مجامع علمی حاکم شود.
 
حجت السلام عیسوی خاطرنشان کرد: اقدامی که امام حسین (ع) انجام داده است این بوده که از جسم و روح انسان بحث توحید را مطرح کردند که این مسئله از مهمترین مباحث کلیدی است که در همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت برجسته می شود.
 
گفتنی است، نخستین همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در تاریخ 7 شهریور با محورهای مدیریت بهداشت و درمان در مراسم عزاداری امام حسین (ع)، نقش دانشگاه در سلامت زائران و عزاداران امام حسین (ع)، امام حسین (ع) احیای فرهنگ ایثار و فداکاری در سلامت، امام حسین (ع) سبک زندگی سالم و سیره تربیتی، امام حسین (ع) و یاران به عنوان الگوی سلامت، آموزه های بهداشتی در مکتب امام حسین (ع)، امام حسین (ع) و وقف در حوزه سلامت، امام حسین (ع) و سلامت اجتماعی، امام حسین (ع) و سلامت معنوی و امام حسین (ع)، دعا و شفا  در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4622
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید