• 1401/08/10 - 09:39
  • - تعداد بازدید: 651
  • - تعداد بازدیدکننده: 580
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی به زودی در دانشگاه علوم پزشکی ایران/ استقلال کمیته انضباطی دانشجویی

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به استقلال کمیته انضباطی دانشحویی، گفت: کرسی های آزاد اندیشی به زودی به منظور گفت و گوی دانشجویان در فضایی امن راه اندازی می شوند.

6880.mp3 راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی به زودی در دانشگاه علوم پزشکی ایران/ استقلال کمیته انضباطی دانشجویی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی دوشنبه نهم آبان 1401 در دیدار با دانشجویان اظهار کرد: کمیته انضباطی دانشجویان ساختاری مستقل دارد و طبق قوانین عمل می کند اما توصیه من همواره این بوده که در برخورد با خاطیان با حداکثر مهربانی برخورد شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تمام دانشجویان فرزندان ما هستند، گفت: این قول را می دهم که نهایت تلاش خود را برای به حداقل رساندن احکام صادره کمیته انضیاطی انجام دهم تا موجب عقب افتادگی دانشجویان از آموزش ها نشود.

وی گفت: کرسی های آزاد اندیشی به زودی در دانشگاه علوم پزشکی ایران ایجاد می شوند تا فرصت مناسبی برای گفت و گو و بیان نظرات دانشجویان در فضایی امن فراهم شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به انتقادات صنفی دانشجویان، یادآور شد: تمامی موارد در معاونت دانشجویی و فرهنگی تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری می شود.

پازوکی در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران که داعیه دار یک دانشگاه نسل نو است، نه تنها نباید دغدغه ای برای آینده شغلی خود را داشته باشد بلکه آنها باید کارآفرین نیز باشند و برای دیگران نیز شغل ایجاد کنند.

وی شناخت کافی از محیط، هدف گذاری و برنامه ریزی برای حل مشکلات و همچنین «بهبود و توسعه» فعالیتها را به عنوان مهم ترین وظایف رییس یک دانشگاه برشمرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران با وجود تلاطم های سالهای گذشته همچون ادغام با دانشگاه علوم پزشکی تهران، در حال حاضر از موقعیت قابل قبولی در سطح ملی و بین المللی برخوردار است.

پازوکی با اشاره به جایگاه 500 تا 600 جهانی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس رتبه بندی تایمز، گفت: افتخار داریم که جایگاه نخست جهان در شاخص تاثیر گذاری سلامت و رفاه اجتماعی در جمع بیش از یک هزار و 100 دانشگاه از شصت و چهار کشور، بر اساس رتبه بندی تایمز در سال 2022 متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: مناطق محروم در کشور کم نداریم اما بدون اغراق یکی از محروم ترین مناطق کشور در محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارد.

وی با اشاره به میانگین کشوری یک و نیم تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت، گفت: در شهرستان بهارستان با جمعیت حدود ششصد هزار نفر تنها یک صد و بیست تخت بیمارستانی وجود دارد.

پازوکی از 135 پروژه عمرانی نیمه تمام در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد و افزود: در پانزده سال گذشته با وجود افزایش 46 درصدی تعداد دانشجویان، تعداد خوابگاه های دانشجویی از پانزده به یازده خوابگاه رسیده است.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 6880
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید