• 1401/08/04 - 09:04
  • - تعداد بازدید: 349
  • - تعداد بازدیدکننده: 344
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
وزیر بهداشت در مراسم تاسیس صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج عنوان کرد؛

راه حل ارتقای سلامت مردم تقویت بیمه‌هاست/ تحویل دارو به منازل بیماران خاص

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحویل دارو به منازل بیماران خاص خبر داد و گفت: راه حل مشکلات سلامت، تقویت بیمه‌هاست.

6702.mp3 راه حل ارتقای سلامت مردم تقویت بیمه‌هاست/ تحویل دارو به منازل بیماران خاص
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از  وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در آیین گرامیداشت روز ملی بیمه سلامت گفت: من به تقویت صنعت بیمه اعتقاد کامل دارم و بر این باورم که بیمه‌ها می توانند با مدیریت و کنترل و پرداخت بموقع هزینه ها مشکلات سلامت را حل کنند.
 
وی تصریح کرد: بیمه سلامت در برنامه های متعددی همچون اجرای قانون جوانی جمعیت و پوشش ۹۰ درصدی بیماری های مربوط به ناباروری برای چهار و نیم میلیون نابارور در کشور، اجرای قانون پوشش همگانی بیمه سلامت و پوشش رایگان بیمه ای 6 میلیون از افراد فاقد بیمه، پوشش بیمه ای طرح دارویار و روزآمد کردن پرداخت بدهی ها به مراکز تحت پوشش، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تصویب آن در شورای عالی بیمه پس از ۱۴ سال، در یک سال اخیر  به نظام سلامت کمک شایان توجهی کرده است.
 
وزیر بهداشت اظهار  داشت: جا دارد از مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران تقدیر کنیم. زیرا کار اصلی را این افراد  انجام می دهند.
 
اجرای طرح دارورسان
 
دکتر عین اللهی طرح دارو رسان را در جهت تقویت خدمات دهی دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج بسیار موثر دانست و گفت: وقتی تامین  هزینه دارو را قرار است انجام دهیم، چرا باید بیمار برای دریافت دارو دچار مشکل شود؟.
 
وی اضافه کرد: قرار است دارو رسان، دارو را با حمایت بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران برای بیماران خاص که بیشترین جمعیت آنان در تهران هستند، با پیک و با رضایت خود بیمار به درب منزل آنها برساند و تحویل بیمار دهد.
 
دکتر عین اللهی اجرای طرح های شجاعانه و بزرگی مانند طرح دارویار در دولت سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و افزود: با اجرای این طرح هم تولید، هم توزیع و هم مصرف دارو هدفمند شده و با برداشتن ارز ترجیحی علاوه بر تقویت صنعت دارو، از قاچاق دارو  به کشورهای منطقه جلوگیری شد.
 
وی بیمه ها را در اجرای طرح دارویار دارای نقشی بی بدیل دانست و گفت: اگر بیمه هایی مثل تامین اجتماعی با عدم پرداخت به موقع مطالبات از چرخه دارویی و کارخانجات تولیدی حمایت نکنند در طرح اشکال جدی به وجود می آید.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه  داد: اجرای نسخه الکترونیک در آغاز به کار این دولت 10 درصد پیشرفت داشت و اکنون به 98 درصد رسیده است.
 
دکتر عین اللهی با بیان اینکه این برنامه زیربنای اجرای سایر برنامه ها و تکالیف همچون پرونده الکترونیک سلامت، طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع است، گفت: همچنین خوب است پرونده الکترونیک سلامت از تشکیل پرونده برای  بیماران خاص آغاز شود زیرا تا پزشک به سوابق بیمار دسترسی نداشته باشد نمی توان به درستی روند سلامت فرد را دنبال کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهد فاصله زیاد خدمت رسانی سلامت در جنوب تهران و برخی مناطق محروم و کم برخوردار با مناطق برخودار هستیم.
 
وزیر بهداشت افزود: در جنوب تهران بیمارستانی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی 13 سال رها شده بود تا این که با کمک رییس مجلس توانستیم کار  ساخت آن را تکمیل کنیم.
 
دکتر عین اللهی با بیان این که  دولت سیزدهم نظام سلامت را با روزانه 50 هزار بیمار کرونایی، 20 هزار بیمار بستری، هشت هزار بستری آی سی یو، مرگ و میر روزانه بیش از 700 بیمار کرونایی و 18 میلیون واکسن موجود تحویل گرفت، گفت: خوشبختانه با کمک دولت، مردم و کارکنان نظام سلامت و تقدیم شهدای بسیار و تزریق 155 میلیون دز واکسن، توانستیم کرونا را مهار کنیم و از طرف سازمان بهداشت جهانی نیز در اجلاس اخیر این سازمان در منطقه از جمهوری اسلامی قدردانی شد.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام شاخص های نظام سلامت ایران به اذعان سازمان بهداشت جهانی در منطقه با فاصله زیاد از سایرین در رتبه اول قرار دارد و تنها در شاخص دخانیات عقب هستیم که از مجلس می خواهیم با تصویب مالیات سیگار موجبات کاهش مصرف و کاهش عوارض بیماری های ناشی از مصرف دخانیات را فراهم آورد.
 
دکتر عین اللهی با اشاره به این که در تمام دنیا با گران کردن سیگار این دو شاخص یعنی مصرف سیگار و عوارض و بیمار یهای ناشی از آن را کاهش داده اند، گفت: در بحث مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت باید تمام بخش های ذیربط با وزارت بهداشت همکاری کنند تا شاهد پیشرفت سلامت در جامعه باشیم. 
 
وی اضافه کرد: در عین اجرای برنامه ها و پیشرفت ها منکر کمبودها و مشکلات نیستیم و باید بتوانیم با اتحاد و همدلی و همکاری های همه جانبه موانع را از سر راه پیشرفت های نظام سلامت برداریم.
 
وزیر بهداشت پیش از افتتاح رسمی صندوق حمایت از بیماران خاص که با حضور حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس انجام شد، از مجلس شورای اسلامی برای تخصیص بودجه جهت راه اندازی این صندوق تشکر کرد و گفت: برای راه اندازی این صندوق که تاسیس آن بسیار ضروری بود مجلس پنچ هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص داده که در حال حاضر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن تامین شده است.
 
دکتر عین اللهی افزود: امیدواریم با تامین مابقی اعتبارات آن بتوانیم برنامه های لازم برای حمایت از بیماران صعب العلاج و خاص را در کشور انجام دهیم.
 
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 6702
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید