• 1401/10/10 - 10:22
  • - تعداد بازدید: 276
  • - تعداد بازدیدکننده: 272
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نشست مدیران و کارشناسان سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت کشور انجام شد

رونمایی از سند ارتقاء مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت

سند ارتقاء مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت در نشست رسمی مدیران و کارشناسان سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت کشور رونمایی شد.

9538.mp3 رونمایی از سند ارتقاء مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ مهندس محمد جواد حیدری پور- مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: این نشست با هدف توانمند سازی همکاران حوزه خیرین سلامت و هماهنگی بیشتر اداره کل با دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شده است.

حیدری پور بیان کرد: در نشست سازمان های مردم نهاد از سند ارتقاء مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت که حدود 9 ماه بر روی آن کار کارشناسی انجام شده، رونمایی می شود و در واقع این سند چشم انداز و نقشه راه مسیر پیش رو است.

وی از طرح 16 ایده برتر در نشست روز شنبه 10 دی 1401 خبر داد و افزود: پیرو فراخوان ایده های برتر از حدود 200 پیشنهاد، 16 ایده منتخب که حاصل تجربیات ارزشمند همکاران حوزه خیرین سلامت است در نشست امروز مطرح می شود.

مدیر کل امور خیرین وزارت بهداشت با بیان این مطلب که خیرین به طور متوسط در 30 درصد پروژه های نظام سلامت مشارکت دارند، افزود: طی چند سال اخیر، خیرین کشور توانستند در زمینه مشارکت های اجتماعی معدل 29 را کسب کنند که این میزان همکاری در همه سطوح حوزه سلامت شامل تکمیل پروژه های عمرانی، خرید دستگاه های تخصصی، حوزه بهداشت، پیشگیری و غربالگری و ... است.

حیدری پور با اشاره به کمک قابل توجه خیرین در دوران کرونا به بیان برنامه های پیش رو پرداخت و اظهار کرد: بخش مشارکت های اجتماعی و خیرین بسیار پر ظرفیت است که با یک برنامه ریزی مناسب می توان از مشارکت همه خیرین در نظام سلامت بهره مند شد.

وی گفت: در نظر داریم تا میزان مشارکت خیرین در بخش  سلامت را به 80 درصد برسانیم و با ساماندهی،

فرهنگ سازی، اجرای طرح های مشوق، تسهیل گری و کاهش بوروکراسی های اداری؛ فرآیند کمک های خیرین را ارتقاء دهیم.

مهندس حیدری پور به سیستم مند و ساختار مند کردن حوزه اجتماعی و خیرین سلامت کشور طی سال های آینده اشاره کرد و افزود: خیرین با نیت داوطلبانه در این راه قدم  برمی دارند و امید است ما هم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب تر در این مسیر پرخیر مثمر ثمر باشیم.

در ادامه مهندس رضا محمودی- مشاور وزیر بهداشت در امور اجتماعی و دبیر کارگروه خیرین سلامت و مشارکت های مردمی با اشاره به تاریخچه شکل گیری سازمان های مردم نهاد در کشور خاطر نشان کرد:  اداره کل سازمان های مردم نهاد از اواسط سال 1395 در وزارت بهداشت ایجاد شد که ساختارهای متناظر با آن در دانشگاه های علوم پزشکی شکل گرفت.

وی به نقش محوری مشارکت های مردمی و خیرین در حوزه سلامت پرداخت و افزود: خیرین علاوه بر کمک های مالی و با توجه با دارا بودن مدارج بالای علمی دارای ایده های برتر در زمینه سلامت هستند و غیر از مدرسه سازی و ساخت بیمارستان در حوزه آموزش و پژوهش هم مشارکت خوبی دارند.

محمودی تصریح کرد: در نظر است با ترسیم نقشه راه خیرین سلامت و تسهیل کار حاکمیتی، تمام ایران به صورت یکپارچه از ظرفیت خیرین بهره مند شوند.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9538
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید