• 1401/07/25 - 07:39
  • - تعداد بازدید: 232
  • - تعداد بازدیدکننده: 231
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

شبیه ساز ها ابزاری مهم برای مهارت آموزی دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی است

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: شبیه سازها به عنوان یک ابزار مهم برای مهارت آموزی دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی است و سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان، دستاوردهای خوبی به همراه دارد.

6311.mp3 شبیه ساز ها ابزاری مهم برای مهارت آموزی دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی است

به گزارش وبدا، دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت در اولین جلسه همکاری مشترک با معاونت فناوری ریاست جمهوری با اشاره به شبیه سازها به عنوان تکنولوژی جدید آموزشی و پژوهشی رایج در دنیا گفت: شبیه سازی علاوه بر کاهش نیاز جامعه پزشکی به نمونه‌های انسانی، محیط های آموزشی مناسبی نیز برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم کرده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: سرمایه گذاری مشترک وزارت بهداشت و معاونت فناوری ریاست جمهوری در حوزه شبیه سازی، یک سرمایه‌گذاری زودبازده است و دستاوردهای خوبی در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به تحصیل ۲۵۴ هزار دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: بیش از یک سوم این دانشجویان در حوزه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی فعالیت دارند و شبیه ساز ها علاوه بر رشته های پزشکی در پیراپزشکی نیز می توانند نقش موثری ایفا کنند.

دکتر باقری فرد گفت: با توجه به بودجه و امکانات موجود، اولویت استفاده از شبیه ساز ها در دوره تحصیلات تکمیلی رشته های پزشکی است زیرا علاوه بر مهارت آموزی دانشجویان از آسیب بیماران نیز جلوگیری می کند.

بیش از 50 درصد شبیه سازها در کشور تولید می شود

دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام خبر تولید بیش از ۵۰ درصد شبیه ساز ها در کشور خاطرنشان کرد: تولید شبیه ساز ها در زمره کارهای دانش بنیان است که سرمایه گذاری در آن ضمن تطابق با شعار سال، دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت و باید تلاش شود این سرمایه گذاری در حوزه هایی انجام شود که افراد بیشتری از آن بهره برداری کنند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 6311
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید