• 1401/10/11 - 12:45
  • - تعداد بازدید: 248
  • - تعداد بازدیدکننده: 239
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فن بازار ملی سلامت فرصتی برای سرمایه گذاری و تجاری سازی کالای ایرانی/ صرفه جویی ارزی یک و هشتم میلیارد دلاری با تولید محصولات فناورانه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به صرفه جویی یک و هشتم میلیارد دلاری ناشی از تولید محصولات فناورانه داخلی، گفت: فن بازار ملی سلامت فرصتی برای سرمایه گذاری و تجاری سازی کالاهای ایرانی است.

9593.mp3 فن بازار ملی سلامت فرصتی برای سرمایه گذاری و تجاری سازی کالای ایرانی/ صرفه جویی ارزی یک و هشتم میلیارد دلاری با تولید محصولات فناورانه

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه هفتمین نمایشگاه فن بازار ملی سلامت، گفت: در این نمایشگاه ۸۴۰ محصول فناورانه عرضه شده اند که در گذشته بسیاری از این محصولات از خارج وارد می شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵ درصد فعالیت های دانشگاهی کشور در حوزه سلامت هستند و تولید محصولات فناورانه داخلی موجب یک و هشت دهم میلیارد دلار صرفه جویی ارزی شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مجوز ۱۴ پارک علم و فناوری در شورای گسترش داده شده و هفت مرکز نوآوری سلامت امسال افتتاح شده اند، افزود: بین دانشگاه و تجارت فاصله ای وجود دارد و این نمایشگاه فرصتی برای سرمایه گذاری و تجاری سازی محصولات است.

دکتر یونس پناهی؛ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز گفت: دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی که در سال گذشته در زمینه رفع نیاز مردم فعالیت داشته اند، در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی افزود: یک هزار و 128 شرکت دانش بنیان از حدود هشت هزار شرکت در حوزه سلامت فعال هستند و ۲۷ درصد سهم فروش شرکت‌های دانش بنیان متعلق به آنها است.

پناهی گفت: در حال حاضر ۹۸ مرکز رشد، ۱۱ پارک علم و فناوری، ۶۴۷ محصولات سلامت محور، ۲۲۶۶ شرکت‌های مستقر و ۲۰۴۸ اختراعات در حوزه سلامت داریم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه ایجاد ارتباط مستقیم بین صنعت و دانشگاه است تا تولیدات دانشگاه به صنعت معرفی شوند.

وی گفت: تمام دانشگاه‌های کشور در این نمایشگاه فناورانه حضور دارند و هر دانشگاه چند محصول دانش بنیان معرفی و عرضه کرده است.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9593
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید