• 1401/11/16 - 06:06
  • - تعداد بازدید: 373
  • - تعداد بازدیدکننده: 360
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مراسم معنوی و پرفضیلت اعتکاف سال 1401 همزمان با ایام البیض ماه رجب در مسجد امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است

11225.mp3 مراسم معنوی و پرفضیلت اعتکاف سال 1401 همزمان با ایام البیض ماه رجب در مسجد امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است

امام صادق(ع) می فرمایند در کتاب آسمانی آمده است: ای فرزند آدم! برای انجام عبادت من فراغتی به وجود بیاور تا من دل تو را از بی نیازی سرشار سازم و بدون اینکه تو طلب کنی، حاجتت را برآورده کنم و من خود را ملتزم می دانم که حوائج تو را برطرف نمایم.
به گزارش روابط عمومی نهاد مقام معظم رهبری،مراسم معنوی و پرفضیلت اعتکاف سال 1401 همزمان با ایام البیض ماه رجب در مسجد امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری می باشد.در این راستا روز جمعه پذیرش معتکفین طی بازه زمانی 21 لغایت 23 با اهدای پک فرهنگی و پذیرایی صورت پذیرفت.
در ادامه مراسم افتتاحیه با ارائه توضیحاتی پیرامون شرایط و احکام اعتکاف توسط سرکارخانم عقدایی همراه بود.برنامه های روز اول اعتکاف در روز شنبه با مناجات خوانی جناب آقای برنگی و قرائت دعای توابین در سحرگاه روز ولادت امیرالمومنین(ع) آغاز شد. سپس معتکفین بر سر سفره سحری حاضر شدند.برنامه عصر روز اول اعتکاف با پخش کلیپ و سخنرانی سرکارخانم عقدایی پیرامون کسب معرفت از سرچشمه اصلی آن که امام عصر (عج) هستند آغاز شد و پس از آن سرکارخانم مداحی، مولودی خوانی پرشوری در مدح حضرت علی(ع) داشتند.در ادامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمدی برپاشد و روزه داران بر سر سفره افطار حاضر شدند.
نماز جماعت صبح به امامت حجت الاسلام والمسلمین فهیمی برپا گردید و پس از آن دعای عهد قرائت شد.برنامه صبح روز اول با قرائت زیارت امین الله توسط جناب آقای کرمی و مدح امیرالمومنین(ع) شروع شد. در ادامه خانم دکتر نفیسه فیاض بخش به ایراد سخنرانی پرداختند.دکتر فیاض بخش با اشاره به فلسفه خلقت و انسان شناسی و بیان داستان های مختلف از علمای بزرگ، انسانها را موجوداتی خالق معرفی کرده که می توانند با رشد استعدادهای ملکوتی، مسیر طبیعی و مادی جهان را تغییر دهند.
خانم فیاض بخش به رفتن بر سر مزار علما توصیه اکید کردند و ایشان را واسطه خیر و برکت و بسیار مجرب جهت طلب حاجات دنیوی و اخروی دانستند.ایشان در پایان صحبتهای خود با بیان فلسفه اعتکاف، حفظ حرمت دین و دینداری را بعث رشد استعدادهای ملکوتی معرفی کرده و از معتکفین دعوت کردند حالت معنوی اعتکاف خود را با انجام مراقبه ادامه دهند.
پس از این برنامه، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین فهیمی و همچنین یک شبانه روز نماز قضا برپا گردید.
از ویژه برنامه های شب اول اعتکاف، تشکیل دوحلقه معرفت از ساعت 20 لغایت 22 بود.یک حلقه معرفت توسط سرکارخانم شریفیان ویژه مجردین برگزار شد. در این برنامه خانم شریفیان به مباحثی چون مهارتهای شناختی و رفتاری، مهارت های انتخاب همسر و خودشناسی پرداختند.حلقه معرفت دیگری توسط سرکارخانم عابدینی با عنوان (هشت چراغی که نباید خاموش شود) ویژه متاهلین برپا شد.ایشان به مباحث مهمی چون حل تعارض، مسئولیت پذیری، احترام متقابل، والدگری و انواع رفتارهای تخریبگر پرداختند.پس از پایان حلقه های معرفت، چندین جلسه مشاوره فردی با مشاورین حاضر برگزار شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 11225
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
خبرنگار:

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید