• 1401/09/01 - 13:27
  • - تعداد بازدید: 353
  • - تعداد بازدیدکننده: 350
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران:

مطالعات ایران درباره تغییر اقلیم از تحقیقات معتبر جهانی است

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران مطالعات جمهوری اسلامی ایران درباره تغییرات آب و هوایی و اقلیم را در زمره تحقیقات معتبر جهانی خواند.

7764.mp3 مطالعات ایران درباره تغییر اقلیم از تحقیقات معتبر جهانی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وبدا، دکتر جعفر حسین با بیان این مطلب در نشست «بهبود مصرف انرژی در بخش بهداشت و درمان در پاسخ به تغییر اقلیم» که با حضور نمایندگان و کارشناسان معاونت بهداشت وزارت بهداشت، یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) و سازمان بهداشت جهانی در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: دولت ایران با همکاری ما و یونیدو در حال انجام یک پروژه مشترک درباره نتایج تغییرات آب و هوایی و اقلیم در حوزه سلامت است که خوشبختانه تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی با بیان این که این پروژه به صورت پایلوت در استان های گلستان و کهکیلویه و بویراحمد در حال انجام است، گفت: چندی پیش کارگاهی در همین زمینه در استان گلستان برگزار شد و نشان از تلاش دستگاه ها و سازمان ها و اهتمام دولت ایران در انجام پروژه داشت.

وی با تاکید براین که سازمان بهداشت جهانی و یونیدو بر انجام تعهدات خود در قبال این پروژه مصمم هستند، اظهار داشت: دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر سازمان بهداشت جهانی در آخرین اطلاعیه مشترک شان خصوص تغییر اقلیم بر ساختار و بافت جوامع اشاره کردند و بر توجه جدی به مواردی از جمله آلودگی هوا و آب ناسالم که ناشی از پیامدهای این تغییرات است تاکید کردند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران با اشاره به این که بسیاری از کشورها فاقد این پروژه هستند، ادامه داد: ایران مطالعات خوبی در بخش سلامت محیط و کار مبتنی بر تاثیرات محیط زیست بر ساختار سلامت انجام داده که یکی از مطالعات قابل اتکاء در سطح جهان در این زمینه محسوب می شود.

دکتر جعفر حسین ادامه داد: توجه به مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در تمام بخش ها به انجام کارهای بزرگ درباره تغییرات آب و هوایی و اقیلم کمک خواهد کرد. خوشبختانه ایران بر تعهد جهانی خود مبنی بر کاهش ردپای کربن در میان مدت و دراز مدت پایبند بوده است.

وی پیچیدگی های روابط بین الملل ایران به دلیل تحریم ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: در عین حال ایران با وجود چنین مشکلاتی تعهد خود را برای انجام پروژه مشترک با سازمان بهداشت جهانی و یونیدو نشان داده است و این بهترین خدماتی است که یک دولت می تواند در جهت توسعه سلامت ارائه دهد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7764
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید